Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Spitsbergen (Svalbard) - Highlight

Svalbard – jeden z regionów Arktyki. Svalbard – Kraina Lodu. Svalbard - archipelag, w którym największą wyspą jest Spitsbergen, czyli „ostre góry”. Na niej koncentruje się „cywilizacja”.

Lądując przy bezchmurnej pogodzie ujrzeć można prawdziwą Epokę Lodowcową. I to jest najbardziej znamienne dla tego obszaru – ciągnące się po horyzont, poprzetykane górami lodowce, które zanurzają swe zmęczone i poorane bruzdami czasu czoła w oceanie, splatają się ze sobą. Spękane jak twarz starca lub gładkie i delikatne od śniegu.

Spitzbergen to miejsce, gdzie wsłuchując się w ciszę pustkowia usłyszeć czasem można szept dawnych, samotnych na swym wygnaniu Skandynawskich Bogów. (Kasia Huzarska)

Znasz dobrze Spitsbergen?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Kasia Huzarska - „prawie doktor” nauk o Ziemi, oceanograf z wykształcenia, zawodu i zamiłowania, zapominający o świecie fotograf przyrody (członek ZPFP) i pasjonat podróżowania na wszelkie możliwe sposoby. Największe podróżnicze osiągniecie – złapanie na stopa awionetki na Islandii. Jak do tej pory odwiedziła 15% świata, między innymi Norwegię, Islandię, Szwecję, Finlandię, region Laponii, Szkocję, Włochy, Francję, Grecję, Litwę, Łotwę, Estonię, Stany Zjednoczone oraz Arktykę.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)