Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Słowenia - Sezon i pogoda

Pogoda. Najlepszy okres to maj-wrzesień. W rejonie nadmorskim wieje bardzo silny wiatr "burja" (włoska bora) - trwa mniej więcej 3 do 7 dni. Słowenia jest również zróżnicowana pod względem klimatu - w górach mroźne zimy, nad morzem gorące lata i wczesna wiosna. (JN)

Pogoda zależy w dużej mierze od położenie geograficznego. W zachodniej części kraju, Primorskej, panuje klimat śródziemnorski więc lata są tam długie, a zimy łagodne (zdarzają się tam jednak silne, zimne wiatry od morza, tzw. Bura, które znacznie obniżają odczuwalną temperaturę).
W okresie zimowym w Ljubljanie problemem jest duże zachmurzenie (miasto położone jest w kotlinie) i brak słońca na niebie. (TO)

 

Sezon. W maju i w pierwszej części czerwca nie spotkacie dużego natłoków turystów. (JN)

Z racji z geograficznego zróżnicowania sezon w Słowenii trwa praktycznie cały rok, z małym wyjątkiem w marcu i listopadzie. W górach na nartach można jeździć od końca października aż do początków kwietnia. Nad morzem sezon trwa od maja do września, Ljubljana jest najbardziej zatłoczona latem i w okresie świąteczno-noworocznym. (TO)

 

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze Słowenię?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Judyta Niedbalska - studentka ekonomii, która pewnego razu postanowiła wyjechać na wymianę zagraniczną. I tak spędziła semestr w pięknym mieście Koper w Słowenii, przy okazji zwiedzając jej najciekawsze zakątki. Poza podróżami jej pasją są różnice kulturowe, teatr i ciągła pogoń za czymś nowym. Wpis o Słowenii dedykuje „Sekcie Motel Port”.

Tomasz Ostrowski - adept nauk społecznych, przewodnik turystyczny po Warszawie, miłośnik kolei, a przede wszystkim podróżnik. Fascynują go miejsca położone na uboczu szlaków turystycznych, miasta, wsie, bezdroża, gdzie życie płynie zwykłym, lokalnym rytmem. Choć widział już wiele to nadal najlepiej czuje się gdzieś między Jesenikami a Wardarem. W Słowenii, a konkretniej w Ljubljanie mieszkał przez prawie rok (od sierpnia 2007 do lipca 2008).

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)