Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Słowacja - Transport i poruszanie się po kraju

Autobus. Autobusy na Słowacji są tańsze niż w Polsce. Dojeżdżają właściwie z i do każdego miejsca. Ich stan pozostawia jednak wiele do życzenia, często są stare i zdezelowane.

Minibusy/shared taxi. (dodaj swoje informacje)

Samochód. Drogi słowackie są w lepszym stanie niż w Polsce, co można odczuć już po przekroczeniu granicy. Prędkości dopuszczalne: 60km/h w terenie zabudowanym, 90km/h w niezabudowanym, 130km/h na autostradzie. UWAGA! Dopuszczalna ilość promili na Słowacji wynosi 0,0!

Promy/łodzie. (dodaj swoje informacje)

Pociągi. Najwygodniejszy sposób poruszania się po kraju. Sieć kolejowa jest dobrze rozwinięta, a bilety tańsze o ok.1/3 niż w Polsce. Popularne na krótkich trasach są tzw. elektryczki – podmiejskie pociągi.

Autostop. Właściwie jak w Polsce – na ruchliwych drogach bez problemu, choć w tzw. „dziurach” miejscowi bardzo chętnie podwożą turystów, nawet kosztem usadzenia dzieci piętrowo, żeby zrobić miejsce w aucie.

Taksówki. (dodaj swoje informacje)

Rower. Bogata propozycja szlaków rowerowych biegnących przez całą Słowację.

Samolot. Kraj jest zbyt mały, aby przemieszczanie się wewnątrz granic było opłacalne.

Metro. Nie ma.

Kraje, do których łatwo się przedostać. Polska, Czechy, Węgry, Austria, Ukraina.

Autor

Karolina Tabaszewska - przez 3,5 roku studiowała filologię słowacką - nie dokończyła. Na Słowacji bywa od lat co chwilę: to na nartach, to w górach, to turystycznie - wypady krótkie, częste i intensywne.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)