Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Rumunia - Sezon i pogoda

Pogoda. Do Rumunii najlepiej wybrać się w czasie wiosny (kwiecień, maj, czerwiec) i jesieni (wrzesień, październik). (AC/PM)

Jeśli jedziecie tylko w góry – w Karpaty oczywiście dobrze pojechać latem. Klimat jest zbliżony do polskiego. Przeważnie jest o kilka stopni cieplej, czasem nawet bardzo gorąco, a w zimie jest raczej nieciekawie. (WK)

 

Sezon. Najgorszym okresem zwiedzania i eksplorowania Rumunii jest lipiec i sierpień – sezon w pełni! Nie dość, że bardzo gorąco, to jeszcze pełno turystów ze wszystkich zakątków Europy i z samej Rumunii. Jednak i tak w górach praktycznie zawsze znajdziecie spokój i w miarę puste szlaki. (AC/PM)

Spokojnie, Rumunia to nie południowa Francja czy Chorwacja. Natłok turystów w jednym miejscu wciąż jeszcze jest mało prawdopodobny, z wyłączeniem kilku „topowych” miejsc. (WK)

 

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze Rumunię?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Ania Czapek, Piotr Mojżyszek - absolwenci etnologii na Uniwersytecie Śląskim. Opowiadamy o świecie – tak to sobie wymyślili i teraz podróżując, realizują marzenia. Jeżdżą, poznają, fotografują, zbierają dźwięki – słowem – niezła zabawa. Ostatnie 5 lat to intensywna eksploracja Bałkanów, ale w końcu trzeba ruszyć dalej. Ich strona: www.opowiadamyoswiecie.pl

 

Witold Korsak - absolwent historii UJ. Zapalony podróżnik i fotograf (aby mieć nieograniczony niczym i przez nikogo czas na podróże, założył własny interes). Autor przewodników po Turcji oraz współautor przewodnika po Rumunii i Francji. W planach ma opisanie w luźniejszej formie przygód przeżytych w Indiach, który to kraj bez reszty go pochłonął i „niestety” zafascynował (chociaż wciąż na pierwszym miejscu jest Turcja). W wolnych chwilach planuje kolejne wyjazdy i porządkuje zdjęcia, akwaria oraz musztruje synów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)