Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Portugalia - Sezon i pogoda

Pogoda. Najlepszy miesiąc na plażowanie to czerwiec. Spokojne morze, ciepła woda (tylko na południu!) i błękit nieba. Najgorszy – ze względu na turystów: sierpień.

Na zwiedzanie i podróżowanie po kraju – od wczesnej wiosny do jesieni.

Portugalska późna jesień i zima, listopad-luty, to miesiące deszczowe. Zdarzają się całe tygodnie słonecznego, błękitnego nieba (zwłaszcza na południu kraju), ale generalnie warto się przygotować na chlapę i chłodne noce. Wyjątek stanowi początek listopada, kiedy to zwyczajowo jest ciepło i słonecznie – okres ten nazywany jest „latem świętego Marcina”.

Portugalskie domy nie mają centralnego ogrzewania, więc zimą jest w nich naprawdę bardzo zimno. Polary, koce, dogrzewanie się farelkami lub piecykami gazowymi, spanie pod kołdrą i dwoma kocami to w Portugali norma. Nowoczesne domy i hotele wyposażone są w klimatyzatory, więc nie odczuwa się tak zimna. (GG)

 

Sezon. Sezon wakacyjny w Portugalii zaczyna się już w maju i aż do połowy października stopniowo pojawia się coraz więcej spragnionych słońca turystów. Najtłoczniejszym miesiącem jest zdecydowanie sierpień. Dla samych Portugalczyków to tradycyjnie miesiąc urlopowy. Tak więc oprócz tłumu cudzoziemców, dochodzi jeszcze natłok lokalnych wczasowiczów. (GG)

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze Portugalię?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autorki

Gosia Górczyńska - gdy pod koniec studiów postanowiła jechać na Erasmusa, jej instytut oferował wyłącznie Portugalię. „Ok” pomyślała „zawsze to coś”. Tak oto ograniczone możliwości UW zmieniły jej życie. Od kilku już lat zakochana w języku, kulturze i klimacie Portugalii. Na koncie rok w Coimbrze, kilka miesięcy w Lizbonie i ponad dwa lata w Faro.

Monika Irzycka - skończyła studia na Wydziale Psychologii UW i to w ramach nich spędziła 10 miesięcy w Portugalii (Coimbrze) na stypendium Erasmus. Uwielbia wszystko co ludowe, etniczne i związane z rękodziełem. Sama tworzy biżuterię, szyje paski, torby i co tylko przyjdzie jej do głowy.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)