Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Norwegia - Sezon i pogoda

Pogoda. Kwiecień-październik to okres kiedy jest najcieplej (w lipcu i sierpniu w bezchmurne dni jest ponad 25 C), a dzień jest bardzo długi. W okolicach Alesund słońce zachodzi około 23. Przed planowanym wyjazdem warto sprawdzić prognozę pogody www.yr.no/place/Norway/Sogn_og_Fjordane. Prognoza aktualizowana jest dwa razy na dobę, bardzo często się sprawdza. (BM)

Pogoda w sumie jest stabilna przez cały rok. Zima to trzaskające mrozy, jak -37 stopni na północy. Ogólnie temperatura zimą na północy wynosi około –15 stopni w dzień, zależy to od regionu. Latem temperatura od 20 do 25 stopni, więc nie jest źle, ale ostrzegam: tutejszy klimat jest tak dziwny, że nawet przy takiej temperaturze warto mieć przy sobie ciepłą bluzę czy kurtkę.

Na szczęście prawie w ogóle nie pada deszcz. W ciągu całej wiosny, lata i jesieni jest może 14 deszczowych dni. Zimą sypie śnieg i to mocno. (EN)

 

Sezon. Od połowy czerwca do połowy sierpnia w Norwegii są wakacje, więc nasila się ruch turystyczny. Jest wtedy nieco większy ruch na drogach, ale i tak jedzie się bardzo komfortowo. Robi się tłoczno na polach namiotowych, ale zawsze znajdzie się miejsce na jeszcze jeden namiot. (BM)

Turystów na północy jest raczej mało, co nie znaczy, że ich nie ma, ale nie są to ilości zatrważające, takie jak w innych rejonach Europy. Sezon na północy Norwegii w sumie trwa cały rok. O każdej porze roku można nieźle się tu zabawić, jeśli chodzi o atrakcje turystyczne (i mam na myśli zarówno ludzi ceniących aktywny wypoczynek, jak i miłośników np. wędkowania w spokojnych miejscach z dala od cywilizacji). 

Jeśli jesteś miłośnikiem opalania i wylegiwania się na słoneczku czy na plaży, to mówię z góry: północ nie jest dla ciebie, choć latem słońce jest wysoko na niebie i świeci przez całą dobę. (EN)

Przyjeżdżając przed sezonem turystycznym (początek w czerwcu) możecie uniknąć tłoku, ale część atrakcji może być niedostępna i sporo problemów możecie mieć z połączeniami w mniej ludnych miejscach. (PN)

 

Aktualna pogoda.Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)