Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Norwegia - Highlight

Backpacking w Norwegii naprawdę nie jest tani i jeżeli nie marzyliście całe życie, żeby powłóczyć się po Norwegii albo nie śniła się wam po nocach zorza polarna, albo wizyta w Laponii, to naprawdę radziłbym się zastanowić nad wizytą tutaj. (El Ninio)

Norwegia to kraj ludzi bardzo przyjaznych i pomocnych, którzy sami dużo zwiedzają, więc są też pozytywnie nastawienie do podróżnych z zagranicy. Na pierwszy rzut oka widać, że wszystko ma tam swoje miejsce i czemuś służy.

Natura to największe bogactwo Norwegii, o które dbają zarówno mieszkańcy jak i przyjezdni. Cały kraj robi tak ogromne wrażenie, że mógłby stanowić jeden wielki park narodowy. To co najbardziej kojarzy się z Norwegią to fiordy, w tym Geirangerfjord, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Każdy kto kocha aktywny odpoczynek musi przyjechać kiedyś do Norwegii. (Bartek Mieczyński)

Północ Norwegii moim zdaniem najlepiej charakteryzują snujące się samopas renifery, surowy klimat oraz zorza polarna. Północ jest stosunkowo słabo zaludniona i nie ma tutaj tak wielkich miast jak na południu. I właśnie ta dzikość, ten brak pośpiechu i ogólnie panujący spokój oraz cisza pozostawiają największe wrażenie. Nie należy zapominać o tęgich mrozach, których prędko nie zapomnicie. (El Ninio)

Autor

Paweł Nowakowski - Ukończył SGH w Warszawie. Członek KTE Tramp, lubi oglądać i fotografować góry i ludzi innych kultur. Na co dzień korporacyjny szczur.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)