Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Norwegia - Gdzie spać

Hotele są tylko w miastach, a nawet te o niskim standardzie są drogie.

Jeśli nie chcecie spać w namiocie, najlepiej pójść do biura informacji turystycznej, w których znajduje się baza wszystkich miejsc noclegowych w okolicy (campingi, hotel, kwatery prywatne), łącznie z cenami i telefonami. W mniejszych miejscowościach obsługa biura często zadzwoni do wybranych przez was miejsc z pytaniem o wolne miejsca. Z góry znacie  więc ceny i nie tracicie czasu na szukanie, nie ma nieporozumień.

Najważniejsza informacja dla osób podróżujących z plecakiem: można legalnie rozbić namiot wszędzie, w odległości 500 m od zabudowań.

Pole namiotowe kosztuje od 100 do 120 NOK za namiot (2 os). Na polu zawsze jest prysznic z zimną wodą, za ciepłą trzeba płacić (5 NOK za około pięć minut). Na mniejszych polach nie ma problemu – można skorzystać z samego prysznica, bez rozbijania namiotu. (BM)

Możecie spać na polach namiotowych albo na dziko. Nie spotkałem się z zakazem biwakowania w ten sposób. Możecie wynająć domek na kampingu, których jest stosunkowo dużo na północy.

Osobiście polecam kamping „KRONSTAD” w miejscowości Alta - jest relatywnie tani i jest blisko do większości atrakcji w okolicy. Mam na myśli bliskość miejsc dla wędkarzy (2km do fiordów), trekkerów (2km do najbliższych szlaków), maniaków wszelkiego rodzaju aktywnego wypoczynku (10km do stoków narciarskich, 100m do tras biegowych i rowerowych), oprócz tego 3km do lotniska, 5km do centrum miasta 15km do Igloo Hotelu, 7km do Alta Muzeum i około 12km do ścian do wspinania. (EN)

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)