Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Norwegia - Czego nie warto

Maloy - miasto bez ducha, bez atrakcji. Strata czasu. Co prawda w tym roku było gospodarzem The Tall Ships’ Races (rok temu Szczecin), jednak to był chyba jedyny odpowiedni czas na odwiedziny Maloy.

Następna miejscowość za Maloy w drodze na Krakenes nazywa się Rundereim. Niektórzy Norwegowie nazywają ją „the uggliest place on earth”, niestety mają rację. Znajduje się tam mini–stocznia gdzie remontują kutry rybackie, a te których się nie da już naprawić, po prostu tam stają. Całość wygląda okropnie i nie pasuje do otoczenia, na szczęście po dwóch minutach jazdy można już o tym zapomnieć. (BM)

Troszkę rozczarował mnie Nord Kapp, czyli najbardziej wysunięty półwysep na północ w Europie. Spodziewałem się czegoś innego. Niestety albo miałem pecha, albo zrobiła się jakaś moda na odwiedzanie tego miejsca. Strasznie dużo ludzi. Nie żebym odradzał wycieczkę w to miejsce, ale osobiście liczyłem na nieco odosobnienia. No cóż, przeliczyłem się. (EN)

Generalnie Norwegowie mają tendencję do przesady w zachwytach nad północną częścią swojego kraju, co podchwyciły także liczne przewodniki, które zachęcają między innymi do obejrzenia najdalej na północ wysuniętego mostu wiszącego, który de facto jest zwyczajnym mostem wiszącym. (PN)

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)