Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Łotwa - Sezon i pogoda

Pogoda. Latem na Łotwie temperatury są niższe niż w Polsce. We wrześniu temperatura utrzymuje się w granicach 18-22 stopnie. Ochłodzenie przychodzi w październiku a pod koniec listopada pojawiają się przymrozki. Zima trwa do połowy marca.

Najlepszym okresem by odwiedzić Łotwę jest maj lub przełom września i października.

Najgorszym okresem jest z kolei późna jesień. Tak od końca października robi się zimno, dużo pada, śniegu jeszcze nie ma a i w mieszkaniach ciągle nie grzeją.

 

Sezon. W sezonie letnim turystów jest sporo. Przeważają Niemcy, Francuzi i turyści ze Skandynawii. By uniknąć tłumu, dobrze poruszać się np. w Rydze po mniej utartych szlakach i nie trzymać się sztywno tras polecanych w przewodnikach.

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze Łotwę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Maciej Jankowski - student, z zamiłowania podróżnik, odwiedził liczne kraje w Europie i Azji (Serbia, Rosja, Tadżykistan, Pakistan, Chiny...). Jego miłością są także góry, w 2008 roku spełnił jedno ze swoich marzeń i zdobył Pik Lenina (7134m n.p.m.). Jest fanem ostrych potraw oraz herbaty. Od 2005 roku należy do Klubu Turystycznego Ekonomistów „Tramp”. W wolnym czasie lubi posłuchać dobrej, ciężkiej muzyki oraz poczytać książki o polskich wyprawach w Himalaje.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)