Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Łotwa - Na co uważać

Mieszkańcy. Dobrze jest (szczególnie w nocy) nie mówić po angielsku w pobliżu grup Rosjan. Na nich należy uważać szczególnie, gdy idą po ulicy pijani.

Kanty i oszustwa. Raczej nie ma z tym problemu. Zalecałbym jednak ostrożność na bazarach.

Woda. Mozna pić z kranu.

Ciemne miejsca. Ogólnie mówi się, żeby omijać rejon Maskachka, który zamieszkuje głównie biedna część ludności oraz sporo Rosjan i Cyganów. Rejon ten znajduje się na południe od dworca kolejowego.

Jedzenie. Większość chleba jest z kminkiem (mi to akurat przeszkadzało), więc ostrzegam.

Ruch drogowy. Kierowcy jeżdżą bardziej w stylu wschodnim niż zachodnioeuropejskim. Uważać trzeba na autobusy i trojebusy miejskie bo bardzo lubią się wpychać.

Trudności w poruszaniu się po kraju. Raczej brak. Na prowincji transport publiczny mniej rozwinięty. Brak terenów zamkniętych.

Przyroda. Są parki narodowe z ograniczeniami w poruszaniu się. Warto też zobaczyć na mapie gdzie są mosty na Dźwinie (Daugavie), która przecina w zasadzie cały kraj z południowego wschodu na północ.

Choroby. Brak szczególnych.

Szczepienia.
WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A) - niekonieczne
WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B) - niekonieczne
Żółta gorączka (żółta febra) - niekonieczne
BTP (błonnica, tężec, polio) - zalecane
Dur brzuszny (tyfus) - niekonieczne
Wścieklizna - niekonieczne
Japońskie zapalenie mózgu - niekonieczne
Meningo-koki (a+c) - niekonieczne

Znasz dobrze Łotwę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Maciej Jankowski - student, z zamiłowania podróżnik, odwiedził liczne kraje w Europie i Azji (Serbia, Rosja, Tadżykistan, Pakistan, Chiny...). Jego miłością są także góry, w 2008 roku spełnił jedno ze swoich marzeń i zdobył Pik Lenina (7134m n.p.m.). Jest fanem ostrych potraw oraz herbaty. Od 2005 roku należy do Klubu Turystycznego Ekonomistów „Tramp”. W wolnym czasie lubi posłuchać dobrej, ciężkiej muzyki oraz poczytać książki o polskich wyprawach w Himalaje.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)