Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Łotwa - Ludzie i kultura

Etykieta i zwyczaje. (dodaj swoje informacje)

Mieszkańcy. Na Łotwie prócz rdzennych Łotyszy żyje sporo Rosjan, Litwinów, Polaków i Białorusinów. W samej Rydze Rosjan jest bardzo dużo, około 40%. Na wschodzie ten odsetek jest nawet większy, miasto Daugavpils traktowane jest w zasadzie jak rosyjskie miasto.

Przydatne języki. Rosyjski, angielski (wśród ludzi młodych i studentów).

Święta. (dodaj swoje informacje)

Jedzenie. Wpływy rosyjskie (pielmieni, pirożki, borsz, solianka, takie małe serki owocowe). Narodowe potrawy łotewskie można zjeść w restauracjach sieci Lido. W sklepach jest całkiem dużo produktów z Rosji i Polski.

Na głównym bazarze w Rydze za dworcem kolejowym ceny warzyw, owoców czy mięsa są naprawdę bardzo przystępne, a i wybór bardzo duży. Raczej należy omijać starówkę w Rydze - tam ceny jedzenia w restauracjach są dużo wyższe.

 

Religia. (dodaj swoje informacje)

Co warto przywieźć na pamiątkę. (dodaj swoje informacje)

Znasz dobrze Łotwę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Maciej Jankowski - student, z zamiłowania podróżnik, odwiedził liczne kraje w Europie i Azji (Serbia, Rosja, Tadżykistan, Pakistan, Chiny...). Jego miłością są także góry, w 2008 roku spełnił jedno ze swoich marzeń i zdobył Pik Lenina (7134m n.p.m.). Jest fanem ostrych potraw oraz herbaty. Od 2005 roku należy do Klubu Turystycznego Ekonomistów „Tramp”. W wolnym czasie lubi posłuchać dobrej, ciężkiej muzyki oraz poczytać książki o polskich wyprawach w Himalaje.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)