Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Łotwa - Highlight

Na pierwszy rzut oka Łotwa może nie wyróżnia się czymś szczególnym, jednak po bliższym poznaniu można ją „odkryć”. Ostało się na niej sporo pięknych zamków krzyżackich (historyczna część Inflantów), może się też poszczycić piękną i zachowaną w naturalnym stanie przyrodą oraz długimi, piaszczystymi i niezatłoczonymi plażami nad Bałtykiem.

Sama stolica, Ryga, jest szczególnie warta uwagi - głównie ze względu na swoje historyczne hanzatyckie pochodzenie oraz secesyjny styl zabudowy, który zwróci uwagę nie tylko pasjonatów architektury.

Łotwa kulturowo nie różni się bardzo od Polski, widać jednak na niej silne wpływy rosyjskie i typowo wschodnie, jak np. marszrutki na ulicach miast.

Łotwa jest krajem silnie nastawionym na Europę i integrację z zachodem (w Unii Europejskiej i NATO od 2004 roku). Prócz tendencji proeuropejskich, dosyć silnym nurtem jest również kierunek wschodni, który ma zwolenników głównie wśród bardzo dużej, bo prawie 30%, mniejszości rosyjskiej żyjącej w znacznej mierze na wschodzie oraz w Rydze. W samej Rydze mieszka też sporo Polaków.

Maciej Jankowski

Znasz dobrze Łotwę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Maciej Jankowski - student, z zamiłowania podróżnik, odwiedził liczne kraje w Europie i Azji (Serbia, Rosja, Tadżykistan, Pakistan, Chiny...). Jego miłością są także góry, w 2008 roku spełnił jedno ze swoich marzeń i zdobył Pik Lenina (7134m n.p.m.). Jest fanem ostrych potraw oraz herbaty. Od 2005 roku należy do Klubu Turystycznego Ekonomistów „Tramp”. W wolnym czasie lubi posłuchać dobrej, ciężkiej muzyki oraz poczytać książki o polskich wyprawach w Himalaje.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)