Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Litwa - Sezon i pogoda

Pogoda. Pogoda podobna do tej w Polsce, choć zdarzyło mi się przeżyć czteromiesięczną, niezwykle zimną i bardzo śnieżną zimę (ponad -30 stopni w styczniu). Na Litwie jest piękna złota jesień i piękna wiosna. Latem, lipiec bywa kapryśny i deszczowy.

Sezon. Najlepiej nie jechać do Wilna w okolicach majowego weekendu. Wszyscy Polacy wpadają wtedy na ten sam pomysł. W sezonie turystów jest sporo i ciągle kręcą się po mieście polskie wycieczki, ale nie jest to aż taki tłum, który mógłby być dla zwiedzającego męczący.

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze Litwę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Marta Kowerko - w Wilnie spędziła dziewięć miesięcy na przełomie lat 2005 i 2006, w czasie których podróżowała m.in. nad morze (Pałanga, Kłajpeda), do Kowna, Kernave i rejonu solecznickiego, a także przez państwa bałtyckie do Sankt Petersburga. Fascynacja Wilnem zaowocowała projektem doktoratu, który stara się realizować. Mieszka i pracuje w Poznaniu, a gdy tylko może - kursuje do Wilna.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)