Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Litwa - Highlight

Litwa to mały, bardzo lesisty i pagórkowaty kraj, który dla polskiego turysty wiąże się przede wszystkim ze wspólną historią i jest celem sentymentalnych wycieczek. Warto go jednak pozwiedzać inaczej i dać mu się uwieść, a usatysfakcjonuje piękną naturą, smaczną kuchnią, szerokimi plażami Bałtyku i wyczuwalnym w powietrzu bałtyjskim duchem.

Celem wielu podróży jest Wilno. To absolutna litewska perełka, z pięknie odrestaurowaną starówką. Wileńskie powiedzenie głosi, że gdzie się nie spojrzy – widać wieże trzech świątyń. W obrębie starówki wiarygodność tej tezy jest niekwestionowana. To miasto wielu nurtów w historii sztuki, wielu religii, wielu kultur – i to naprawdę widać. Choć, żeby poczuć klimat starego miasta wystarczy kilka dni, warto poświęcić miastu więcej uwagi – wyjść poza główne szlaki i odkryć rządzące tym miastem kontrasty.

(Marta Kowerko)

Znasz dobrze Litwę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Marta Kowerko - w Wilnie spędziła dziewięć miesięcy na przełomie lat 2005 i 2006, w czasie których podróżowała m.in. nad morze (Pałanga, Kłajpeda), do Kowna, Kernave i rejonu solecznickiego, a także przez państwa bałtyckie do Sankt Petersburga. Fascynacja Wilnem zaowocowała projektem doktoratu, który stara się realizować. Mieszka i pracuje w Poznaniu, a gdy tylko może - kursuje do Wilna.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)