Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Islandia - Gdzie spać

Najlepiej załatwić sobie nocleg przez Hospitality Club. Jeśli ta opcja nie wypali, są Guesthousy, a także pole namiotowe w Reykiaviku. Jest dużo możliwości noclegowych, ale dla ludzi z grubym portfelem. Są one cenowo do zaakceptowania (biorąc pod uwagę że to drogi kraj) - cena za noc w granicach 100 zł. (MP)

Można rozbijać namiot na dziko – nie ma z tym najmniejszych problemów, a pozwala to na swobodę całkowitą (jak na przykład rozbicie się na polu żużlowym pod wulkanem Hekla). Czasem przy odrobinie upartości można rozbić namiot w miejscu, gdzie zupełnie nikt nie bywa.

Jeśli planujecie wypad w góry czy lodowce, warto sprawdzić na mapie gdzie są „hytte”, czyli chatki, w których można zanocować. W chatkach tych powinno zostawić się pieniądze według cennika lub co łaska i jakieś zapasy żywności od was dla innych. Często też przy złych warunkach pogodowych można poprosić w najbliższym gospodarstwie o zaciszne miejsce na rozbicie namiotu. (KH)

Autorzy

Kasia Huzarska - „prawie doktor” nauk o Ziemi, oceanograf z wykształcenia, zawodu i zamiłowania, zapominający o świecie fotograf przyrody (członek ZPFP) i pasjonat podróżowania na wszelkie możliwe sposoby. Największe podróżnicze osiągniecie – złapanie na stopa awionetki na Islandii. Jak do tej pory odwiedziła 15% świata, między innymi Norwegię, Islandię, Szwecję, Finlandię, region Laponii, Szkocję, Włochy, Francję, Grecję, Litwę, Łotwę, Estonię, Stany Zjednoczone oraz Arktykę.

Michał Pilch - w wolnym czasie studiuje w Krakowie. Jego największą pasją są podróże, a zaraz po niej góry.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)