Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Irlandia - Sezon i pogoda

Pogoda. Najlepszy okres na przyjazd to zdecydowanie późna wiosna lub lato. Zdecydowanie zawsze należy być przygotowanym na deszcz, dlatego zalecam zabranie płaszcza przeciwdeszczowego. Parasol odraczam, bo wiatr może wam go zabrać zanim zdążycie zauważyć. (AK)

Pogoda w Irlandii jest totalnie nieprzewidywalna i przewrotna. W jednym dniu deszcz może padać kilka razy dziennie, a zaraz po nim słońce pokazuje się na niebie.

Przez kilka ostatnich lat najczęstsze opady notowano w czerwcu i lipcu. W lecie 2006 roku padł rekord: 57 dni deszczowych z rzędu. Niech to was jednak nie zniechęca. Sporo słońca jest w kwietniu, maju i wrześniu. Dodatkowym plusem jest brak tabunu turystów w tych miesiącach.

Irlandia jest łaskawa dla miłośników zimowych wypraw. Na nizinach jest względnie ciepło, średnio ok. 5 stopni Celsjusza, a w wyższych partiach gór nieco mroźniej - ok. 0 stopni i często najwyższe wierzchołki pokryte są śniegiem. (MC)

Sezon. Turystów można uniknąć jedynie w zimę, ale z drugiej strony w tym okresie trudno o ładną pogodę. Sama nie lubię przetłoczonych miejsc, ale w Irlandii to właśnie turyści tworzą magiczną atmosferę. (AK)

Jeżeli obawiacie się natłoku turystów, najlepiej wybrać miejscowości oddalone od większych, międzynarodowych lotnisk (Dublin, Cork). Lato to sezon na turystykę zarobkową. (MN)

 

Aktualna pogoda


Autorzy

Magdalena Choroszy - ma 28 lat. W Polsce studiowała turystykę, w Irlandii jest od czterech lat i przez ten okres mieszkała w różnych miejscach: Lisdoonvarnie, Killarney i Dublinie. Irlandię uwielbia za nieprzewidywalność, Guinnessa i cudowne krajobrazy. Kiedy tylko ma czas, bierze aparat i ucieka w irlandzką dzicz.

Asia Kielan - ma 21 lat, jest studentką psychologii klinicznej. Spontanicznie wyrusza na poszukiwanie przygód. w Irlandii spędziła rok.

Michał Nowak - ma 28 lat, z wykształcenia jest antropologiem kultury. Obecnie studiuje animację społeczno-kulturalną i zajmuję się koordynowaniem WWOOF w Polsce. Lubię trekking, również rowerowy oraz aletrnatywne formy turystyki. Pasjonuje się architekturą i filmem m.in. surrealistyczym.

Sebastian Czerwiński - Urodzony w roku 1980 w Olsztynie. Z wykształcenia dziennikarz oraz politolog. Od lat związany z polonijnymi mediami w Irlandii. Po ukończeniu nauki zdecydował się na kilkumiesięczny wyjazd do Baile Átha Cliath, jak w języku irlandzkim określa się stolicę Republiki Irlandii - Dublin. Po czterech latach spędzonych na Szmaragdowej Wyspie, jest żywym dowodem na to, iż planowanie bardzo często bierze w łeb, gdyż życie pisze własne scenariusze. 

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)