Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Irlandia - Highlight

Lądując w Irlandii (o ile nie ma na niebie chmur, o co nie trudno) widzi się łąki i wzgórza posłane soczystozieloną trawą, dlatego też ten kraj został ochrzczony Zieloną Wyspą. Kiedy samolot wysuwa koła do lądowania, powoli widzicie jak zza pagórków wyłaniają się stare zameczki, a pola podzielone są kilometrami kamiennych murków.

Irlandia zachwyca swoim krajobrazem - połączeniem gór, pagórków, jezior i morza od wschodu z oceanem napływającym z zachodu. Zielona Wyspa na pewno pozostawi na każdym niezapomniane wrażenia. (Asia Kielan) 

Irlandia to Guinness, najbardziej znany na świecie irlandzki nektar dla miłośników piwa. Irlandia to puby, w których tradycyjna muzyka, tańce i stare celtyckie legendy rozbrzmiewają każdego wieczora. Irlandia to wiecznie zielona trawa, palmy i róże kwitnące w grudniu. Irlandia to wielokulturowa mieszanka emigrantów z całego świata, dzięki którym pogadasz po hiszpańsku czy chińsku na ulicy, a w knajpie za rogiem zjesz najlepsze sushi i nie musisz wcale lecieć do Japonii. (Magdalena Choroszy) 

Republika Irlandii jest krajem niezwykle nowoczesnym, z prężną gospodarką, z którą liczą największe ekonomiczne potęgi świata.

Éire, jak w języku irlandzkim określa się Irlandię, to kraj zdecydowanie europejski, aktywny na światowej arenie politycznej, członek wielu organizacji międzynarodowych. Jednak ze względu na swój wyspiarski charakter i prowadzoną od lat politykę neutralności, Irlandia dokłada wszelkich starań, aby zachować swój indywidualny charakter, niezależność i dziedzictwo. (Sebastian Czerwiński)

Autorzy

Magdalena Choroszy - ma 28 lat. W Polsce studiowała turystykę, w Irlandii jest od czterech lat i przez ten okres mieszkała w różnych miejscach: Lisdoonvarnie, Killarney i Dublinie. Irlandię uwielbia za nieprzewidywalność, Guinnessa i cudowne krajobrazy. Kiedy tylko ma czas, bierze aparat i ucieka w irlandzką dzicz.

Asia Kielan - ma 21 lat, jest studentką psychologii klinicznej. Spontanicznie wyrusza na poszukiwanie przygód. w Irlandii spędziła rok.

Michał Nowak - ma 28 lat, z wykształcenia jest antropologiem kultury. Obecnie studiuje animację społeczno-kulturalną i zajmuję się koordynowaniem WWOOF w Polsce. Lubię trekking, również rowerowy oraz aletrnatywne formy turystyki. Pasjonuje się architekturą i filmem m.in. surrealistyczym.

Sebastian Czerwiński - Urodzony w roku 1980 w Olsztynie. Z wykształcenia dziennikarz oraz politolog. Od lat związany z polonijnymi mediami w Irlandii. Po ukończeniu nauki zdecydował się na kilkumiesięczny wyjazd do Baile Átha Cliath, jak w języku irlandzkim określa się stolicę Republiki Irlandii - Dublin. Po czterech latach spędzonych na Szmaragdowej Wyspie, jest żywym dowodem na to, iż planowanie bardzo często bierze w łeb, gdyż życie pisze własne scenariusze. 

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)