Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Irlandia - Gdzie spać

Kempingi za 7 do 10 euro za osobę włącznie z namiotem. Dormy w hostelach od 15 euro, a w popularnych bed&breakfast - 30 euro od osoby. Można spać na dziko w górach lub na pastwiskach owiec. Wystarczy własny namiot. Należy tylko zostawić po sobie porządek.

W związku z totalną mieszanką emigrantów różnych narodowości, nie ma problemu z noclegiem z www.hospitalityclub.com. Z ponad 1600 członkami w Irlandii nie powinniście mieć problemu ze znalezieniem darmowego noclegu.

Drugą opcją są kempingi www.campingireland.ie, których jest ponad 200 w całej Irlandii. Działają one głównie w sezonie. Ceny oscylują od 7 do 10 euro za osobę. Kempingi usytuowane są w miejscach z cudownymi widokami. Otwierasz rano oczy, wyskakujesz z namiotu, a tu przed tobą rozpościera się widok na najwyższy szczyt Irlandii – Carrantuohill 1039 m n.p.m. (MC)

W Irlandii na każdym kroku znajdziecie b&b, kosztują od 30 euro w górę, oferują nocleg ze śniadaniem i naprawdę miłą rodzinną atmosferę. Polecam zwłaszcza te mniejsze - są naprawdę przytulne. (AK)

Hostele polecam jako „last minute”, gdyż na dłuższy okres (np. tydzień i dłużej) można znaleźć oferty typu ”short term” na stronie www.daft.ie oraz www.gumtree.ie. Na stronie Gumtree (jest obecnie Dublin, Cork i Belfast) można również znaleźć wiele innych ciekawych rzeczy, np. ogłoszenia kupię, sprzedam. (MN)

Warto zapoznać się z ofertą strony www.hosteldublin.com, gdzie znajdziecie mnóstwo użytecznych wskazówek, takich jak: cennik łóżka, dostępność do Internetu, bar wewnątrz hostelu, oferta dowozu na lotnisko, sala kinowa, pralnia, basen, a także opinie osób, które doświadczyły kwaterunku w opisanych miejscach. (SC)

Autorzy

Magdalena Choroszy - ma 28 lat. W Polsce studiowała turystykę, w Irlandii jest od czterech lat i przez ten okres mieszkała w różnych miejscach: Lisdoonvarnie, Killarney i Dublinie. Irlandię uwielbia za nieprzewidywalność, Guinnessa i cudowne krajobrazy. Kiedy tylko ma czas, bierze aparat i ucieka w irlandzką dzicz.

Asia Kielan - ma 21 lat, jest studentką psychologii klinicznej. Spontanicznie wyrusza na poszukiwanie przygód. w Irlandii spędziła rok.

Michał Nowak - ma 28 lat, z wykształcenia jest antropologiem kultury. Obecnie studiuje animację społeczno-kulturalną i zajmuję się koordynowaniem WWOOF w Polsce. Lubię trekking, również rowerowy oraz aletrnatywne formy turystyki. Pasjonuje się architekturą i filmem m.in. surrealistyczym.

Sebastian Czerwiński - Urodzony w roku 1980 w Olsztynie. Z wykształcenia dziennikarz oraz politolog. Od lat związany z polonijnymi mediami w Irlandii. Po ukończeniu nauki zdecydował się na kilkumiesięczny wyjazd do Baile Átha Cliath, jak w języku irlandzkim określa się stolicę Republiki Irlandii - Dublin. Po czterech latach spędzonych na Szmaragdowej Wyspie, jest żywym dowodem na to, iż planowanie bardzo często bierze w łeb, gdyż życie pisze własne scenariusze. 

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)