Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Holandia - Na co uważać

Mieszkańcy. Jednym z często spotykanych na ulicach Amsterdamu widoków są grupki upalonych trawą i głośnych... turystów. (AK)

Kanty i oszustwa. Nie kupujcie rowerów za 10 euro, sprzedawanych w nocy (a nawet i w dzień) przez narkomanów. Za rogiem może się okazać, że czeka na ciebie czterech obywateli Kamerunu czy Maroka, którzy powiedzą że to jest ich rower i poproszą, żebyś go im oddał, razem ze swoim plecakiem. (KP)

Jak na całym świecie – w miejscach obleganych przez turystów i na dworcach trzeba uważać na kieszonkowców.

W amsterdamskiej dzielnicy czerwonych latarni można stać się obiektem zainteresowania „przyjaznego dealera”. Zdarzało się, że ludzie zachłyśnięci swobodą dostępu i przystępną ceną narkotyków kupowali „po okazyjnej cenie”... cukier puder zamiast innego proszku, bądź – co gorsza – środki dezynfekujące. Jeśli ktoś więc ma ochotę na wycieczkę w inny wymiar, lepiej korzystać ze smart-shopów. (AK)

 

Woda. Nie bójcie się pić wody z kranu. Jest ona tak czysta, że serwują ją nawet w restauracjach. (KP)

Podobno każda szanująca się holenderska rodzina, może się poszczycić co najmniej jednym topielcem - kanały nie są niczym zabezpieczone, warto się zastanowić, gdzie zamierzacie się upić lub oddać narkotykowemu szaleństwu. (EC-S)

 

Ciemne miejsca. Nie polecam nocnych wycieczek na dworce w Den Haag (Holland Spoor) oraz w Rotterdamie (Central). (KP)

Jedzenie. Dobre prawie wszędzie, ale nie zawsze tanio. (KP)

Ruch drogowy. (dodaj swoje informacje)

Przyroda. (dodaj swoje informacje)

Choroby. (dodaj swoje informacje)

Szczepienia.
WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A) - niekonieczne
WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B) - niekonieczne
Żółta gorączka (żółta febra) - niekonieczne
BTP (błonnica, tężec, polio) - zalecane
Dur brzuszny (tyfus) - niekonieczne
Wścieklizna - niekonieczne
Japońskie zapalenie mózgu - niekonieczne
Meningo-koki (a+c) - niekonieczne

Trudności w poruszaniu się po kraju. Brak. (KP)

Autor

Kamil Piasecki - Od ośmiu lat mieszka i pracuje (jest szefem kuchni) w prowincji Zuid-Holland w mieście Den Haag (Hadze). Poza tym zwiedza kraje europejskie, ćwiczy Aikido i gra na basie.

Agnieszka Kruk, "Pinezka" - Z wykształcenia anglistka, niderlandystka, fotografka i scenarzystka. Generalnie kolekcjonerka dyplomów - w tym z kursów tajskiego masażu ze świątyni Wat Pho w Bangkoku i rzeźbienia w owocach z Chiang Mai. Zawodowo głównie scenarzystka. Trochę fotografka. Prywatnie azjofilka i mama. Do tej pory podróżowała w pojedynkę. Przed pójściem syna do szkoły (w 2010) planuje pierwszą wspólną wyprawę - wybrał Szaolin.

Ela Chojecka-Sarnowicz - Jej hobby to emigracja. Do tej pory, w porządku chronologicznym, mieszkała już w Finlandii, Szkocji i Anglii. Obecnie jest w Holandii i chciałaby zachować generalny kierunek przemieszczania się na południe, w marzeniach aż do CapeTown.
Z zawodu jest architektem, hobbystycznie trenuje TaiChi.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)