Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Hiszpania - Highlight

Hiszpania jest urzekającym krajem z wielu względów. Wspaniały klimat, słońce, które budzi w nas optymizm, cała masa miejsc wprost naładowanych historią i kulturą, mieszanka różnych religii i tradycji, dzieła człowieka i natury, które zapierają dech – to wszystko sprawia, że jak przyjedzie się raz, ma się ochotę wrócić.

Również sami Hiszpanie do tego zachęcają – są uśmiechnięci, serdeczni i życzliwi, można się od nich wiele nauczyć w kwestii korzystania z życia. Umieją się bawić i cieszyć życiem, są dużo bardziej wyluzowani niż Polacy. Hiszpania to przecież kraj fiesty – każda mieścina ma tu w ciągu roku swoją fiestę i ludzie często podróżują po swoim regionie, żeby zaliczyć jak najwięcej zabaw.

Każda okazja jest dobra żeby coś świętować. Czasami może to oczywiście denerwować: bywa że mamy dość głośnych krzyków i śmiechów na ulicy albo wszechobecnych plotek. Czasem też Hiszpanie bywają powierzchowni, nawiązują kontakty bardzo szybko, ale nie są to kontakty szczególnie wartościowe. Jednak jeśli znajdziemy tu przyjaciela, będzie on stały i lojalny.

Kasia Wilk

 

Hiszpania to kraj, który czaruje. Rzuca urok na przyjeżdżających tu turystów, poszukiwaczy pięknych plaż, gór, widoków, imprez i wielbicieli bezstresowego życia, życia wywróconego do góry nogami. Tu nic nie jest poukładane. Hiszpanie są spontaniczni, głośni, kochają śpiewać, tańczyć, jeść i odpoczywać, kochają słońce i plażę. Swoim optymizmem i radością życia zarażają i przyciągają w taki sposób, że gdy raz ten kraj odwiedzisz i poczujesz jego smak, zawsze będziesz chciał tu powrócić.

Ewa Kozłowska

 

Hiszpania przede wszystkim jest krajem bardzo różnorodnym. Klimatycznie zielona północ bardzo różni się od półpustynnego południa. Tak samo odmienni są mieszkańcy poszczególnych regionów (najconalistycznie nastawieni Baskowie czy Katalończycy, Galicyjczycy przypominający bardziej Portugalczyków niż Hiszpanów, zadzierający nosa mieszkańcy stolicy, rozwrzeszczani Andaluzyjczycy czy przywiązani do swoich rolniczych tradycji Murcjanie).

Hiszpania odwiedzona w celach turystycznych (zwłaszcza wybrzeże i część południowa kraju), na krótko, najczęściej sprawia wrażenie kraju rozbawionego, roztańczonego, ale też chaotycznego. Możecie mieć kłopoty z adaptacją do innych godzin otwarcia sklepów, banków, z zaakceptowaniem spóźnialstwa i niesłowności niektórych Hiszpanów oraz przestawieniem się na inny tryb funkcjonowania (barowo–wieczorny).

Karina Ślesińska

Autorki

Karina Ślesińska - tłumaczka i miłośniczka Hiszpanii. Od 4 lat mieszka na stałe w Murcji. Zawodowo zajmuje się pomocą Polakom w Hiszpanii (pomoc przy wyrabianiu niezbędnych dokumentów pobytowych, obrót nieruchomościami, tłumaczenia, organizacja konferencji, kontaktów handlowych i wyjazdów turystycznych oraz inne) oraz Hiszpanom, którzy są zainteresowani Polską. Właścicielka firmy Hiszpania Consulting (www.hiszpaniaconsulting.com).

Katarzyna Wilk - studentka, lektorka, czasem tłumaczka. Miłośniczka pokonywania granic geograficznych i językowych, wielbicielka słońca, palm, morza i pociągów, teatru - zwłaszcza aktywnie, dobrego filmu i książek. W Hiszpanii czasem się uczy, czasem pracuje, a przede wszystkim zwiedza do upadłego i objada się oliwkami.

Ewa Nowak - Magister socjologii, podróżniczka z zamiłowania, pilot wycieczek krajowych i zagranicznych. W Hiszpanii od 2002 roku, gdzie na dobre osiadła parę lat temu. Mieszkała między innymi w Dublinie, Brukseli, Maladze, Alicante & Lloret de Mar. Na stale w Barcelonie gdzie w zajmuje sie praca biurowa, a w weekendy "doradzaniem" osobom pragnącym lepiej poznać Barcelonę. Uwielbia pokazywać "swoją Barcelonę", chodzić na długie spacery i spijać hiszpańską café con leche. "To miasto ma czarodziejską moc(.). Zanim się człowiek obejrzy, wejdzie mu pod skórę i skradnie duszę". Cień Wiatru - Carlos Luiz Zafon.

Ewa Kozłowska - pochodzi z Olsztyna. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Uwielbia podróże, poznawianie nowych kultur i ludzi. W 2009 roku odbyła ośmiomiesięczną podróż dookoła świata. Jej pasją jest również Taekwondo, które, odnosząc sukcesy, trenowała przez 13 lat. Ceni sobie dobrą książke i film, kocha przyrodę i taniec.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)