Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Hiszpania - Gdzie spać

Tanich noclegów najlepiej szukać w schroniskach młodzieżowych (albergue). Warto mieć kartę PTSM-u, uprawnia do zniżek, co (zwłaszcza przy większej ilości nocy) stanowi znaczące odciążenie budżetu. Ceny w schroniskach, za łóżko w pokoju wieloosobowym zaczynają się od około 10 euro.

Inną propozycją są hostele. Są nieco droższe, od 15–20 euro za jedynkę bez łazienki, ale podróżny ceniący spokój i intymność powinien być zadowolony.

Noclegów najlepiej poszukać przed przyjazdem (internet daje nieograniczone możliwości). W sezonie z miejscami może być trudno. Jednak jeśli pojedziecie gdzieś „na żywioł” i potrzebujecie noclegu, skierujcie się do Oficina del Turismo (Informacja Turystyczna). Tam dostaniecie spis bazy noclegowej w danym miejscu, z adresami i telefonami, a także bezpłatne plany miasta i okolic. Jeśli dobrze traficie, pracownik informacji sam zadzwoni w kilka miejsc i wstępnie zarezerwuje dla was miejsce. (KŚ)

Dwójka w dobrym hotelu w środku miasta (informacja z hotelu w Cordobie) kosztuje 60 euro. Znalazłam też taki za 40 (pokój dwuosobowy), ale już z gorszymi warunkami - ten za 60 to taki naprawdę wypasiony.

Miejsce na polu namiotowym nie jest drogie, ale cena zależy od pory roku. Latem płaci się więcej, a od połowy września ceny spadają. Ja w połowie czerwca płaciłam ok. 5 euro za miejsce (za jedną osobę) plus jakaś opłata za to, że mieliśmy samochód i dwa namioty. W sumie wyszło ok. 7 euro za dzień na osobę.

Wynajem pokoju w mieszkaniu to koszt ok. 150-300 euro miesięcznie. Zależy od warunków i usytuowania mieszkania, a w zasadzie od wielu rzeczy. Od tego, czy rachunki są już w tę cenę wliczone, a nawet od tego czy jesteś obcokrajowcem i w jakim celu przyjechałeś do Hiszpanii, ponieważ zdarzają się cwaniacy, którzy widząc Anglika, Francuza czy Niemca zawyżają cenę. (EK)

Autorki

Karina Ślesińska - tłumaczka i miłośniczka Hiszpanii. Od 4 lat mieszka na stałe w Murcji. Zawodowo zajmuje się pomocą Polakom w Hiszpanii (pomoc przy wyrabianiu niezbędnych dokumentów pobytowych, obrót nieruchomościami, tłumaczenia, organizacja konferencji, kontaktów handlowych i wyjazdów turystycznych oraz inne) oraz Hiszpanom, którzy są zainteresowani Polską. Właścicielka firmy Hiszpania Consulting (www.hiszpaniaconsulting.com).

Katarzyna Wilk - studentka, lektorka, czasem tłumaczka. Miłośniczka pokonywania granic geograficznych i językowych, wielbicielka słońca, palm, morza i pociągów, teatru - zwłaszcza aktywnie, dobrego filmu i książek. W Hiszpanii czasem się uczy, czasem pracuje, a przede wszystkim zwiedza do upadłego i objada się oliwkami.

Ewa Nowak - Magister socjologii, podróżniczka z zamiłowania, pilot wycieczek krajowych i zagranicznych. W Hiszpanii od 2002 roku, gdzie na dobre osiadła parę lat temu. Mieszkała między innymi w Dublinie, Brukseli, Maladze, Alicante & Lloret de Mar. Na stale w Barcelonie gdzie w zajmuje sie praca biurowa, a w weekendy "doradzaniem" osobom pragnącym lepiej poznać Barcelonę. Uwielbia pokazywać "swoją Barcelonę", chodzić na długie spacery i spijać hiszpańską café con leche. "To miasto ma czarodziejską moc(.). Zanim się człowiek obejrzy, wejdzie mu pod skórę i skradnie duszę". Cień Wiatru - Carlos Luiz Zafon.

Ewa Kozłowska - pochodzi z Olsztyna. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Uwielbia podróże, poznawianie nowych kultur i ludzi. W 2009 roku odbyła ośmiomiesięczną podróż dookoła świata. Jej pasją jest również Taekwondo, które, odnosząc sukcesy, trenowała przez 13 lat. Ceni sobie dobrą książke i film, kocha przyrodę i taniec.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)