Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Gruzja - Sezon i pogoda

Pogoda. Zimą może być, choć nie musi, zimno. Latem jest zwykle słonecznie i trwa ono dość długo. Wiosna i jesień są dłuższe i cieplejsze od polskich.

Kraj, poza górami, można podzielić na trzy różne regiony. Wschodnia część kraju jest dość sucha. Dni są latem cieplejsze od zachodu Gruzji, a zimą zimniejsze. Zachód kraju jest bardziej deszczowy od wschodu, a jego ekstrema temperaturowe są mniejsze.

Adżaria jest najcieplejszym i najwilgotniejszym regionem Gruzji. Opady deszczu należą tam do najwyższych w Europie i rzadko zdarza się dzień bez deszczu. Opady są zwykle gwałtowne, jednak krótkotrwałe. (MB)

 

Sezon. W Gruzji nie ma natłoku turystów. W miejscach bardziej turystycznych (np. w Vardzie, skalnym mieście) można spotkać kilku Polaków, ale generalnie nigdzie nie ma strasznych tłumów, które byłyby uciążliwe. (TP)

Sezonem dla Gruzinów jest lato, które zaczyna się tam raczej w sierpniu niż lipcu. Wtedy wyludnia się cały kraj, a zaludnia wybrzeże, nie tylko Gruzinami ale również Rosjanami, Turkami i Ormianami. Pozostały okres roku można nazwać pozasezonowym. (MB)

 

Aktualna pogoda.


Autor

Mateusz Bajek - redaktor portalu www.kaukaz.pl zakochany bez pamięci w Gruzji. Student Stosunków Międzynarodowych na UW, ogromny fan podróży. Przez Gruzję i Gruzinów został obdarowany wszystkim: jedzeniem, piciem, zaufaniem, przyjaźnią i miłością. Odmówił tylko małżeństwa. Czterokrotnie. Obecnie pomagając m.in. gruzińskim uchodźcom wojennym spłaca dług wdzięczności za opiekę i pomoc jaką otoczono jego i jego przyjaciół m.in. w czasie ostatniej wojny która zastała go w jedynej kontrolowanej wtedy przez Gruzinów części Abchazji, w Dolinie Kodori.

Tomasz Parys - Student górnictwa i geologii. Podróżuje w dowolny sposób małym kosztem, najlepiej na rowerze. Szuka miejsc niezbyt uczęszczanych przez turystów. Zdecydowanie nie przepada za niepotrzebnym marudzeniem z błahych powodów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

TypoScript object not found (lib.small_login)