Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Gruzja - Gdzie spać

W Tbilisi (nie znam adresu) jest hostel (a właściwie prywatne mieszkanie) - bez problemu można tam zamieszkać za darmo (prowadzi to Sasza i Irakli, mnie Sasza zgarnął z ulicy). Naprawdę bardzo pozytywny człowiek - kiedyś sam sporo dużo podróżował, a teraz pomaga innym. Gdy ja tam byłem, mieszkała u nich para z Argentyny, już od 3 tygodni.

Wystarczy napisać e-maila i powiedzieć, że chcesz przenocować. Nie ma naprawdę najmniejszego problemu. Mail: Irakli.soika[at]internet.ge. (TP)

 

Po pierwsze Couchsurfing lub HospitalityClub. Jeżeli masz tam założone konto, nie krępuj się napisać do ludzi, by przyjęli cię do swojego domu. Wrażenia zwykle niezapomniane. W innym wypadku najłatwiejszym sposobem na znalezienie miejsca do spania w domu jest zaprzyjaźnić się z miejscowymi. Również nie ma co się krępować.

Gdy jesteście z dobrej woli zapraszani do domu, nie oferujcie wprost pieniędzy za gościnę. Możecie obdarować gospodarza prezentem, bądź wręczyć mu pieniądze na osobności. Na pewno nie powinniście od razu iść spać, nie poznając bliżej gospodarzy. To są zwykle ludzie, którzy uwielbiają dyskutować, a rozmowa będzie formą wdzięczności za przyjęcie do siebie.

Gdy jesteście w dużym mieście, bądź nie jesteście w stanie znaleźć spania za darmo, powinniście o miejsce do spania poprosić taksówkarzy bądź kierowców marszrutek. Dysponują oni zwykle rozległą siecią kontaktów, która doprowadzi was do miejsca do spania, nawet późno w nocy.

Kempingów w kraju jest niezwykle mało, lecz spanie „na dziko” nie jest nielegalne. Jednak gdy jesteście blisko jakiejś osady, spytajcie miejscowych, czy możecie rozbić namiot na ich podwórzu. Dzięki temu poczujecie się bezpieczniej. (MB)

 

Autor

Mateusz Bajek - redaktor portalu www.kaukaz.pl zakochany bez pamięci w Gruzji. Student Stosunków Międzynarodowych na UW, ogromny fan podróży. Przez Gruzję i Gruzinów został obdarowany wszystkim: jedzeniem, piciem, zaufaniem, przyjaźnią i miłością. Odmówił tylko małżeństwa. Czterokrotnie. Obecnie pomagając m.in. gruzińskim uchodźcom wojennym spłaca dług wdzięczności za opiekę i pomoc jaką otoczono jego i jego przyjaciół m.in. w czasie ostatniej wojny która zastała go w jedynej kontrolowanej wtedy przez Gruzinów części Abchazji, w Dolinie Kodori.

Tomasz Parys - Student górnictwa i geologii. Podróżuje w dowolny sposób małym kosztem, najlepiej na rowerze. Szuka miejsc niezbyt uczęszczanych przez turystów. Zdecydowanie nie przepada za niepotrzebnym marudzeniem z błahych powodów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

TypoScript object not found (lib.small_login)