Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Finlandia - Gdzie spać

W Finlandii raczej trudno będzie wam znaleźć typowe „backpackers”, a tanich hosteli też jest jak na lekarstwo. Raczej nie ma miejsc szczególnie odstraszających, ale też niełatwo znaleźć cos taniego.

W Helsinkach mogę polecić Stadion Hostel (tuż przy stadionie olimpijskim), gdzie miejsce we wspólnym pokoju można dostać za około 20 euro, a także Hostel Academica (otwarty tylko od 1.6. do 1.9.) – 24 euro oraz Eurohostel - też około 24 euro za łóżko. Dość tanie, a wygodne, są także hotele Omena.

Podróżując po kraju, najlepiej zatrzymywać się na kempingach, gdzie można wynająć mały domek za przystępną cenę (ok. 20 euro/os.) lub rozbić namiot. Sieć kempingów jest całkiem dobrze rozwinięta, położone są one przeważnie nad jeziorem lub rzeką, a grill, sauna, czyste łazienki czy boisko do siatkówki to raczej standard. (MK)

 

W Finlandii panuje tzw. „prawo każdego człowieka‟, które pozwala rozbić się z namiotem wszędzie. To jest oczywiście w granicach zdrowego rozsądku i nie za blisko cudzego podwórka (nie mniej niz 150 metrów). W parkach narodowych można rozbić się także za darmo, ale tylko w wyznaczonych do tego miejscach. (AS)

Autor

Magda Karjalainen - W Finlandii, w Oulu, mieszka na stałe od 2005 roku. Skonczyła studia magisterskie na tamtejszym uniwersytecie, gdzie w dalszym ciągu pracuje jako wykładowca i robi doktorat. Gdy nie pracuje, wiekszość czasu spędza z dwoma synami, którzy sprawiają że nawet długie, ciemne finskie zimy są pełne słońca. Czasami uczy języka polskiego, i z tej perspektywy język fiński już w ogóle nie wydaje się trudny. Tańczy flamenco, co pomaga zachować dobry humor i energię, szczególnie gdy światła dziennego w Finlandii jest jak na lekarstwo. Wiosna i latem kazda wolna spędza w ogrodzie, gdzie pomimo trudnego klimatu namiętnie hoduje warzywa.

Alina Starzak - W Finlandii stale przebywa od lipca 2009. Wcześniej siedmiokrotnie odwiedzała „kraj na końcu świata‟. Za najbardziej egzotyczną do tej pory uważa wyprawę do północno- zachodniego krańca fińskiej Laponii w czasie nocy polarnej. Obecnie w Helsinkach intensywnie uczy sie fińskiego. http://puolafinlandiateraz.blogspot.com

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)