Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Dania - Sezon i pogoda

Pogoda. Pory roku są takie same jak w Polsce. Zima nie jest jednak tak mroźna jak w Polsce, śnieg zdarza się sporadycznie. Wilgotny wiatr powoduje jednak, że można naprawdę przemarznąć. Deszcz pada częściej niż w Polsce. Najlepiej jechać w czasie wakacji szkolnych. (MB)

Decydując się na podróż po Danii warto wybrać się tam w sezonie wiosenno-letnim. Dni stają się dłuższe (zwłaszcza na północy), a deszcze padają sporadycznie. W czerwcu po 24:00 jest jeszcze w miarę widno, słońce znika na ok. 4 godziny, by wstać znowu około 4 rano. Zimą jest odwrotnie. Szarówka zaczyna się ok. 10:00, natomiast po 15:00 warto jeździć już oświetlonym rowerem. Zima to także okres ciągłych ulew oraz porywistych wiatrów wiejących paradoksalnie ciągle w twarz. Nawet idąc ulicami w centrum miasta można zostać przewróconym przez nagłe podmuchy wichrów. Złośliwi mówią, że zima w Danii to idealny okres dla reumatyków oraz ludzi z depresjami. (MJ)

 

Sezon. Poza Kopenhagą oraz festiwalem w Roskilde (przełom czerwca i lipca ) nigdy nie ma wielkiego tłuku turystów. W roku akademickim w stolicy, Aarhus i Aalborg spotkacie bardzo wielu studentów z całej Europy i - zawsze - setki pracujących Polaków. (MB)

Dania nie jest krajem obleganym przez turystów. Nie będzie zatem problemów z ich natłokiem. (MJ)

 

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze Danię?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Michał Braun - podróżuje i zwiedza świat pomagając i angażując się w życie wspólnot lokalnych. Studiował w Polsce, Czechach i Danii. Pracował z dziećmi w Indiach, młodzieżą w USA oraz studentami i dorosłymi w Boliwii.

Michał Jasieński - absolwent Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu w duńskim Aalborgu. Instruktor narciarstwa i snowboardu. Włóczy sie z plecakiem od 17-tego roku życia. Jak najdalej, jak najtaniej i jak najwięcej wrażeń. Stroni zaś od kisielu i sera topionego. Najlepiej czuje sie ze swoim 80-litrowym plecakiem na grzbiecie, plandeką pod pachą i mapa w ręku. Razem z Bratem Szymonem wyznaje zasadę że najlepszy plan to żaden plan.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)