Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Dania - Na co uważać

Mieszkańcy. Dania to bardzo spokojny i bezpieczny kraj. Niedawne rozruchy spowodowane umieszczeniem karykatur Mahometa w jednej z duńskich gazet były największym wydarzeniem tego typu od czasów Drugiej Wojny Światowej. (MB)

Nie powinniśmy obawiać się o nic chodząc ulicami miast. Oczywiście zawsze powinno stosować się ogólne zasady ograniczonego zaufania i zachowania bezpieczeństwa - jak wszędzie na świecie. (MJ)

 

Kanty i oszustwa. Dość powszechnym zabiegiem stosowanym w Danii przez właścicieli mieszkań jest zabieranie pod byle pretekstem depozytów osobom wynajmującym. Jeśli będziecie musieli wynająć mieszkanie, warto 5 razy przeczytać umowę i spisać dokładnie warunki oddania depozytu. Nie wolno zgadzać się na podpisywanie umów w języku duńskim! Jest o co walczyć, bo średnio depozyt za mieszkanie to 3 miesięczny koszt wynajmu, czyli nie lada suma. (MJ)

Woda. (dodaj swoje informacje)

Ciemne miejsca. (dodaj swoje informacje)

Jedzenie. (dodaj swoje informacje)

Ruch drogowy. (dodaj swoje informacje)

Trudności w poruszaniu się po kraju. (dodaj swoje informacje)

Przyroda. Uważać trzeba na pojawiające się znikąd silne podmuchy wiatru, które przewróciłyby nie jednego tęgiego chłopa! Zbieranie czapek, które porwał pęd powietrza to dość częsty widok! (MJ)

Choroby. (dodaj swoje informacje)

Szczepienia.
WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A) - niekonieczne
WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B) - niekonieczne
Żółta gorączka (żółta febra) - niekonieczne
BTP (błonnica, tężec, polio) - zalecane
Dur brzuszny (tyfus) - niekonieczne
Wścieklizna - niekonieczne
Japońskie zapalenie mózgu - niekonieczne
Meningo-koki (a+c) - niekonieczne

Znasz dobrze Danię?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Michał Braun - podróżuje i zwiedza świat pomagając i angażując się w życie wspólnot lokalnych. Studiował w Polsce, Czechach i Danii. Pracował z dziećmi w Indiach, młodzieżą w USA oraz studentami i dorosłymi w Boliwii.

Michał Jasieński - absolwent Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu w duńskim Aalborgu. Instruktor narciarstwa i snowboardu. Włóczy sie z plecakiem od 17-tego roku życia. Jak najdalej, jak najtaniej i jak najwięcej wrażeń. Stroni zaś od kisielu i sera topionego. Najlepiej czuje sie ze swoim 80-litrowym plecakiem na grzbiecie, plandeką pod pachą i mapa w ręku. Razem z Bratem Szymonem wyznaje zasadę że najlepszy plan to żaden plan.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)