Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Dania - Highlight

Dania to nie kraj dla poszukiwaczy ekstremalnych przygód, raczej dla tych, którzy lubią porządek, organizację i chcieliby odpocząć. Znajdziecie tu wiele zadbanych pól, wysepek i ładnych krajobrazów. To kraj idealny na wycieczki rowerowe czy wypady na ryby. Urokliwe miasta z małymi uliczkami, restauracje i centra kultury mogą zainteresować wielu przyjezdnych.

Dania to kraj bardzo spokojny, ludzie żyją tu powoli, będąc niezwykle dumnymi ze swojego kraju (według badań UE, najwięcej ludzi w Europie przyznaje tu, że jest szczęśliwa). Widać to choćby przez to, że niemalże w każdym ogrodzie znajduje się maszt z powiewającą codziennie flagą. Większość powierzchni kraju zajmują pola uprawne. Miasta natomiast pełne są niewielkich uliczek, na których znajdziecie mnóstwo dobrych barów i restauracji. Niestety, Dania to także jeden z najdroższych krajów świata.

Mieszkańcy tego kraju uważani są za zimnych, ale moim zdaniem są tylko dość zdystansowani. Bariery można przełamać. Nie całuje się tutaj nieznajomych na przywitanie, ale ludzie lubią kontakt, co przejawia się choćby w ogromnym zaangażowaniu w życie wspólnot lokalnych.
(Michał Braun)

 

Dania to kraj wiatrów wiejących w każdym kierunku (zwłaszcza gdy jedzie się rowerem), uciążliwych deszczy, długich dni w lecie i jeszcze dłuższych nocy w zimie. Dania słynie także z bekonu. Hodowle wieprzowiny sięgają 25 mln sztuk, co daje prostą kalkulację: 5 razy więcej świń niż ludzi!
Kraj wikingów. Kraina Carlsbergiem płynąca. Idealna dla entuzjastów rowerowych wycieczek oraz głośnych i długich imprez w klubach.
(Michał Jasieński) 

Znasz dobrze Danię?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Michał Braun - podróżuje i zwiedza świat pomagając i angażując się w życie wspólnot lokalnych. Studiował w Polsce, Czechach i Danii. Pracował z dziećmi w Indiach, młodzieżą w USA oraz studentami i dorosłymi w Boliwii.

Michał Jasieński - absolwent Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu w duńskim Aalborgu. Instruktor narciarstwa i snowboardu. Włóczy sie z plecakiem od 17-tego roku życia. Jak najdalej, jak najtaniej i jak najwięcej wrażeń. Stroni zaś od kisielu i sera topionego. Najlepiej czuje sie ze swoim 80-litrowym plecakiem na grzbiecie, plandeką pod pachą i mapa w ręku. Razem z Bratem Szymonem wyznaje zasadę że najlepszy plan to żaden plan.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)