Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Cypr - Sezon i pogoda

Pogoda. Latem jest bardzo gorąco. A jeżeli do tego dochodzi duża wilgotność powietrza, to jest po prostu wrednie. Latem deszcz nie pada, może zdarzyć się jakiś dwuminutowy opadzik.

W Pafos jest największa na Cyprze wilgotność, w Nikozji jest sucho, ale za to goręcej. Północna strona wyspy też jest cieplejsza. Najgorętszy miesiąc to sierpień, chociaż w zeszłym roku znacznie cieplej było w lipcu. Generalnie lato jest bardzo gorące, a słońce grzeje niemiłosiernie.

Fajna jest wiosna (tzn. jej odpowiednik) - marzec i kwiecień.

Zimą jest zasadniczo zimno, czyli powinno padać i wiać. Od dwóch lat zimy są prawie bez opadów i jest ciepło, przeciętnie 20 stopni w dzień. Największe opady (o ile są) są w styczniu i w lutym. Na zimowe wakacje na Cyprze warto zabrać ciepły sweter i nieprzemakalna kurtkę, bo potrafi być naprawdę chłodno. (MK)

Latem temperatura wody wynosi ok. 25 stopni, zimą natomiast ok. 17 stopni. W górach powietrze jest chłodniejsze, a zimą są opady śniegu. (JS)

 

Sezon. Cypr jest bardzo popularnym miejscem wypoczynkowym dla Rosjan, Polaków i Greków. Wakacje to zatrzęsienie turystów. Najmniej jest ich oczywiście zimą. Dobry moment na przyjazd to kwiecień-czerwiec i wrzesień-październik. (TM) Zdecydowanie mniej zatłoczona jest turecka strona wyspy, ale też mniej turystycznie zorganizowana. (JS)

Uważam, że spokojnie można uciec od turystów wybierając się na piesze wycieczki, zwiedzanie, lub poznawanie miasta. Turyści przeważnie spędzają całe dnie na plaży, ze względu na wysokie temperatury, dlatego rzadko zdarzają się kolejki do zwiedzanych obiektów. (KK)

 

Aktualna pogoda.


Autorzy

Tomek Michniewicz - backpacker, dziennikarz, autor programu podróżniczego "Trójka Przekracza Granice". Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Redaktor naczelny serwisu KoniecŚwiata.net.

Małgorzata Kowalewska - od lipca 2005 mieszka na Cyprze (w Pafos) i wydaje tam jedyny polskojezyczny dwutygodnik. Wczesniej przez trzy lata mieszkała w Grecji. Na Cyprze trzyma ją, poza kilkoma rzeczami, morze i wszystko, co się wiąże z wodą. I lubi ludzi. I zupełnie jak  miejscowi - o wszystkim z nimi rozmawiać. I poznawać nowe miejsca.

Joanna Szukała - jest architektem i to właśnie zamiłowanie do architektury pcha ją wciąż dalej w świat. Nigdy nie unika lokalnych specjałów kulinarnych (choćby najdziwniejszych) i przygód, bez względu na to gdzie jest. Najbardziej lubi chwile, kiedy wysiada z samolotu lub pociągu, gdzieś na końcu świata, i z plecakiem rusza przed siebie.

Kaja Konarska - Fotograf z wykształcenia i zamiłowania. Przez kilka lat pracowała jako fotoreporter dla największych dzienników w Polsce. W swoim dorobku ma wiele wystaw. Uwielbia narty, żeglarstwo i nurkowanie. Kocha podróże te bliższe i te dalekie. Jest pasjonatką wypraw wszelakich. Ceni sobie zarówno noce spędzone pod gwiazdami w obłoconych butach jak i wyjazdy „pięciogwiazdkowe” w szpilkach.
Przez trzy miesiące mieszkała i pracowała na Cyprze. Obecnie mieszka w Sydney, w Australii.
www.kajakonarska.com .

Dodaj swoje informacje o tym kraju

TypoScript object not found (lib.small_login)
TypoScript object not found (lib.small_login)