Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Cypr - Czego nie warto

Źródełka Adonisa (Baths of Adonis) – kiszka. Sztuczne jeziorko z niby naturalnym wodospadem i krystliczną wodę. Zupełne nieporozumienie i nie mam pojęcia, dlaczego jest to atrakcja turystyczna. Poza tym wstrętnie droga.

Park ptasi w okolicach Pafos – coś w rodzaju ogrodu zoologicznego, reklamowany jako atrakcja turystyczna no 1 na Cyprze. Szkoda pieniędzy, kilka ptaszków na krzyż, dużo lepiej wygląda przeciętne zoo w Polsce.

Zamek w Limassol – bez rewelacji.

Łaźnie Afrodyty w Polis – po trzykroć nie warto.

Lara Bay – generalnie warto, bo urokliwe miejsce, ale walą tam tłumy, żeby zobaczyć stanowiska lęgowe  zielonych żółwi, których i tak nie widać. (MK)

Miłośnicy muzeów będą zawiedzeni - wystawy są małe i jakoś nieciekawie zrobione, żadnych rewelacji. (JS)

Grobowce Królów – Tombs of the Kings w Pafos. Nie mają nic wspólnego z królami. W grobowcach tych chowani byli urzędnicy wyższej rangi. Teren rozległy, otwarty, bez drzew, w sezonie bardzo gorąco. Może jeden, albo dwa grobowce są ciekawe, reszta to strata czasu. A chodzenia na minimum godzinę. (KK)

Autorzy

Tomek Michniewicz - backpacker, dziennikarz, autor programu podróżniczego "Trójka Przekracza Granice". Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Redaktor naczelny serwisu KoniecŚwiata.net.

Małgorzata Kowalewska - od lipca 2005 mieszka na Cyprze (w Pafos) i wydaje tam jedyny polskojezyczny dwutygodnik. Wczesniej przez trzy lata mieszkała w Grecji. Na Cyprze trzyma ją, poza kilkoma rzeczami, morze i wszystko, co się wiąże z wodą. I lubi ludzi. I zupełnie jak  miejscowi - o wszystkim z nimi rozmawiać. I poznawać nowe miejsca.

Joanna Szukała - jest architektem i to właśnie zamiłowanie do architektury pcha ją wciąż dalej w świat. Nigdy nie unika lokalnych specjałów kulinarnych (choćby najdziwniejszych) i przygód, bez względu na to gdzie jest. Najbardziej lubi chwile, kiedy wysiada z samolotu lub pociągu, gdzieś na końcu świata, i z plecakiem rusza przed siebie.

Kaja Konarska - Fotograf z wykształcenia i zamiłowania. Przez kilka lat pracowała jako fotoreporter dla największych dzienników w Polsce. W swoim dorobku ma wiele wystaw. Uwielbia narty, żeglarstwo i nurkowanie. Kocha podróże te bliższe i te dalekie. Jest pasjonatką wypraw wszelakich. Ceni sobie zarówno noce spędzone pod gwiazdami w obłoconych butach jak i wyjazdy „pięciogwiazdkowe” w szpilkach.
Przez trzy miesiące mieszkała i pracowała na Cyprze. Obecnie mieszka w Sydney, w Australii.
www.kajakonarska.com .

Dodaj swoje informacje o tym kraju

TypoScript object not found (lib.small_login)