Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Austria - Highlight

Austria najbardziej kojarzy się z lodowcami i jazdą na nartach, piękną, naddunajską stolicą – Wiedniem i jego muzyczną przeszłością. Inne symbole nierozerwalnie związane z Austrią to: para cesarska Sisi i Franciszek Józef, Wolfgang Amadeusz Mozart i „Heuriger” - tradycyjne winiarnie-tawerny.

Do tego wiedeńskie kawiarnie ze swą specyficzną atmosferą, „Trachten” czyli ludowe stroje Tyrolu (krótkie, skórzane spodnie) i szaro-zielone marynarki z Loden rodem ze Styrii, jodłujący Tyrolczycy, alpejskie szarotki i „Milki” na halach.

Austria to stosunkowo mała (trochę ponad 80 tys. km2) alpejska republika podzielona na 9 krajów związkowych. To katolicki kraj, gdzie statystycznie 80% obywateli należy do kościoła rzymsko-katolickiego (w krajach niemieckojęzycznych Bawaria i Austria były i są ostoją katolicyzmu).

Austria może się podobać - to zadbany, czysty i bezpieczny kraj, gdzie infrastruktura turystyczna jest na świetnym poziomie, a środowisko naturalne w dobrej formie.

(Małgorzata Nowak)

Autor

Małgorzata Nowak - hobby jest jej zawodem. Kiedyś pedagog, dzisiaj przewodniczka, pilotka i z przekonania "Austrofilka". Od lat "wiedenka" z wyboru. Pasjonatka częstych podróży, dobrych książek i ciekawych znajomości.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)