Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Albania - Sezon i pogoda

Pogoda. Swoją podróż po Albanii zorganizowałam na przełomie miesięcy czerwiec/lipiec. Zwiedzanie kraju w tych miesiącach jest dość wyczerpujące z powodu upałów (temperatura w głębszych partiach lądu przekracza miejscami 40 stopni Celsjusza). Klimat kraju jest śródziemnomorski a we wschodniej części kontynentalny, charakteryzuje się suchym latem i łagodną, deszczową zimą. W najwyższych partiach kraju, głównie w północno-wschodnich górach, śnieg utrzymuje się przez cały rok. Na nizinach przez większość roku świeci słońce a morze jest ciepłe nawet późną jesienią (jeszcze w październiku można się kąpać). Najchłodniejszym miesiącem jest styczeń, najgorętszym- lipiec. Jeśli miałabym polecać szczególnie dogodną porę roku na  zwiedzanie togo kraju, z pewnością byłaby to wiosna (przepięknie rozkwitają wtedy jabłonie i wiśnie) bądź też jesień (płomienne sady). Przyroda jest wtedy wyjątkowo piękna a temperatura znośna, stąd są to idealne pory na piesze wędrówki.

Sezon. W związku z tym, że przez długi czas Albania była jednym z najbardziej wyizolowanych państw świata, pozostawała również zamknięta dla turystów. Właściwie do końca XX wieku wręcz nie do pomyślenia było zwiedzanie tego kraju. Po długotrwałej izolacji Albania stawia teraz intensywnie na rozwój turystyki międzynarodowej, głównie na wybrzeżu Riwiery Albańskiej. Pomimo takich atutów jak malownicze twierdze, miasta na wzgórzach, dzikie plaże i pyszne jedzenie, Albania wciąż jednak rzadko odwiedzana jest przez turystów. Niejednokrotnie utożsamiana wyłącznie z krainą bunkrów, mercedesów i paranoicznego reżimu, niesprawiedliwie postrzegana jako „trzeci świat w zasięgu ręki” i zbyt pochopnie oceniana w dalszym ciągu stanowi ostatnią tajemnicę Europy.

Aktualna pogoda.

Przewodnicy

Znasz dobrze Albanię?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Honorata Kiepura - absolwentka politologii UJ, przez rok mieszkała i studiowała w Sztokholmie. Kocha podróże i nowe wrażenia, jest zapaloną czytelniczką literatury podróżniczej, pasjonatką kulturoznawstwa i relacji międzynarodowych. Pełna entuzjazmu optymistka, ciekawa świata i otwarta na ludzi. Choć mieszka obecnie w Krakowie, wraca do Szwecji tak często, jak tylko się da.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)