Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Aby skorzystać z mapy ściągnij wtyczkę Flash Player Get Adobe Flash player

Hiszpania

Corrida, flamenco, zabytki, plaże i zabawa do rana. Leniwy kaj z temperamentem.

Wielka Brytania

Kraj Robin Hooda, Davida Beckhama, jajek na bekonie i dwóch milionów Polaków na emigracji.

Niemcy

Kraj piwa, ciężkiego dowcipu, historycznie umotywowanych stereotypów i vice versa.

Belgia

Kraj dla miłośników historii i architektury. Bogaty, rozwinięty, ze średnimi europejskimi cenami. Ale nie oszukujmy się - poza Top10 europejskich destynacji.

Cypr

Wyspa rosyjskich gangsterów, drogich resortów i opalania się nad basenem.

Finlandia

Przyroda to największy skarb i główna atrakcja Finlandii. Tysiące jezior, lasy, a na północy tundra i to wszystko jeszcze naprawdę dzikie, mało tknięte ręką człowieka. Do tego łosie, renifery, Laponia i koło podbiegunowe.

Francja

Jeden z najbardziej oryginalnych krajów europejskich. Tętniący życiem paryskiej metropolii i sączący się leniwie rytmem Prowansji. Świetne plaże, narty, muzyka, kuchnia, sztuka i architektura. Kwintesencja stylu.

Austria

Kraj Franciszka Józefa, Wolfganga Amadeusza, narciarskiego raju, sznycla, jodłujących górali w przyciasnych portkach i wysublimowanej kultury. Austria ma różne twarze - Wiednia, letniej alpejskiej zieleni i zimowej bieli.

Irlandia

Kraj zielonego piwa, muzyki celtyckiej, zamków, owiec, trawy po horyzont i angielskiego z akcentem gorszym niż ustawa przewiduje. I rzeszy naszych rodaków na emigracji.

Rosja europejska

Moskwa. Sankt Petersburg, cerkwie, Duma, marszrutki i najbardziej chyba żywe stereotypy i animozje.

Bułgaria

„Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma...”. Czyżby?

Chorwacja

Chorwacja - jedyne w swoim rodzaju skrzyżowanie Włoch i tamtejszego harmidru z Bałkanami i ich harmidrem. Kraj, w którym mało co działa, a nie tak dawno jeszcze turyści bawili się na całego w trakcie działań wojennych i okupacji prawie 25 procent obszaru kraju.

Czarnogóra

Górski kraj bałkański o wyraźnym śródziemnomorskim charakterze plus piękne plaże i dużo słońca.

Czechy

Kraj zamków, pałaców, genialnej stolicy - Pragi, Jana Husa, piwa, utopenca i knedliczków (chociaż te ostatnie raczej trudno znaleźć).

Dania (z Wyspami Owczymi)

Dania to nie kraj dla poszukiwaczy ekstremalnych przygód, raczej dla tych, którzy lubią porządek, organizację i chcieliby odpocząć.

Estonia

Najmniejsza z republik bałtyckich, a jednocześnie najlepiej rozwinięta i najnowocześniejsza.

Grecja

Esencja kraju śródziemnomorskiego - biesiady, głośne rodziny, morze, słońce i biało-niebieska architektura. I miliony turystów.

Gruzja

Kraj nieusuwalnego Micheila Saakaszwiliego, zbuntowanych prowincji, pięknych gór i rosyjskich aspiracji.

Holandia

Przyjeżdżając do Holandii raczej nie powinieneś się o nic martwic ani niczym przejmować. Doskonale rozwinięta sieć dróg, świetna komunikacja (pociągi i autobusy), drogi i ścieżki rowerowe. A do tego wszystko doskonale poopisywane i zrozumiałe dla turystów. Klasyczny kierunek europejski o cenach podobnych do polskich.

Islandia

Księżycowy krajobraz, gejzery, lodowce, jedna droga wokół wyspy... Baśniowa kraina lodu na północy Europy.

Litwa

Wilno, piękne zabytki i architektura oraz dobry punkt wypadowy do krajów bałtyckich.

Łotwa

Na pewno nie egzotyczny i nie pierwszo-, a może nawet nie drugoligowy kierunek europejski. Dla szukających spokoju zwiedzaczy.

Macedonia

Macedonia to kwintesencja Bałkanów, z całym ich urokiem i problemami. To piękny, nieodkryty jeszcze kraj, gdzie miesza się ze sobą wschód i zachód, chrześcijaństwo i islam, a na ulicach usłyszycie niejeden język.

Albania

„Więc ponoć tam nie ma dróg. Ludzie mają po domach kałachy. Rządzi mafia i wszyscy mają mercedesy...”. Czy aby na pewno?

Norwegia

Kraina trolli, rzek, jezior, lasów i niewiarygodnych fiordów. Kraj dla aktywnych.

Portugalia

Ogromne, błękitne niebo i słońce. Zapach grillowanych sardynek i pieczonych kasztanów. Maleńkie, megamocne kawki. Ogólnonarodowa euforia, gdy gra reprezentacja piłki nożnej. Jesteśmy na samym końcu Europy. Dalej już tylko ocean, w Portugalii zwany morzem.

Reunion (Francja)

Pod wieloma względami Reunion to świat w pigułce. Maleńka wysepka w archipelagu Maskarenów jest miejscem gdzie stykają się kultury: malgaska, afrykańska, indyjska, chińska, arabska i europejska.

Rumunia

Hrabia Drakula, cygańska muzyka, niesamowite góry, piękna architektura, pyszne wino.

Serbia

Bałkany pełną gębą.

Słowacja

Kraj naszych sąsiadów, u których "ubikacja" to pomieszczenie mieszkalne, "jahoda" to truskawka a "czerstwy" to świeży.

Słowenia

Zwiedzając Słowenię odniesiecie wrażenie, że jest to świat w pigułce. To mały kraj graniczący z Włochami, Austrią, Węgrami i Chorwacją, a każda jego część jest pod sporym wpływem najbliższego zagranicznego sąsiada.

Spitsbergen (Svalbard, Norwegia)

Kraina lodu, mrozu, zórz polarnych, równie polarnych niedźwiedzi oraz mieszkańców, na których prawo wymaga posiadanie broni.

Szwajcaria

Kraj gór, czekolady, sera, zegarków, banków i złota. Kraj nieodkryty przez Polaków. Szwajcarzy na pytanie czy lubią Polaków odpowiadają, że po prostu nas nie znają.

Szwecja

Renifery, łosie, dzika przyroda po horyzont, koło podbiegunowe, spokój, cisza i najszczęśliwsze społeczeństwo świata. 1,5 godziny lotu z Warszawy.

Turcja

Podróżujący z plecakiem kochają Turcję za niezwykłą gościnność jej mieszkańców, za znakomite drogi i środki transportu, którymi można dostać się wszędzie za niewielkie pieniądze. Turcja jest rajem dla podróżników, pełnym niespodzianek.

Ukraina

Pomarańczowa Rewolucja, kozacy, Podole i Karpaty. Blisko, bezpiecznie - dobry starter.

Włochy

Pyszne jedzenie. Bajkowa architektura. Sztuka, narty, plaże i szykowna elegancja. Jeden z najpopularniejszych kierunków europejskich.