Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Oman - Highlight

Oman jest przyjazny, przewidywalny, czysty i bezpieczny – tak różny od dotychczas odwiedzanych czy to w Azji czy w Ameryce Południowej. Każdy chciał nam pomóc, wskazać drogę, niektórzy zapraszali do siebie do domu na lunch w upalne południe.

Pomimo że to dość ortodoksyjny kraj islamski, nie trzeba stosować się do specjalnych zasad.

Salalah i jego okolice to zupełnie odmienna niż północna część Omanu. Jest to region, gdzie podczas monsunu letniego padają deszcze. To ewenement na Półwyspie Arabskim, gdzie przez większość roku nie spada ani jedna kropla. W związku ze specyfiką tego rejonu występują tu gaje palm kokosowych, plantacje papai i bananowców. Te wszystkie owoce oferują przydrożni sprzedawcy w Salalah.

Anna i Marcin Szymczak

Autorzy

Anna i Marcin Szymczakowie - Wspinali się w Ałtaju, górach Elburs, Alpach Japońskich, Himalajach i Pamirze. W boliwijskich Andach zdobyli sześciotysięcznik, a w Tien-Szanie przemierzyli pieszo jeden z dłuższych lodowców górskich. Zmierzyli się z Jedwabnym Szlakiem w Zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Autorzy albumów: „Boliwia – Tybet Ameryki” oraz „Japonia – od tropików Okinawy po zabytki Kioto”. Prowadzą serwis www.fotografiapodroznicza.pl.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

TypoScript object not found (lib.small_login)