Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Kuwejt - Transport i poruszanie się po kraju

Autobus. Po mieście Kuwejt jeżdżą autobusy miejskie, jednak z uwagi na to że praktycznie każdy ma samochód, autobusy nie jeżdżą zbyt często. Często napisy lub numery autobusów są po arabsku, wiec ciężko się zorientować. Autobusów używają najbiedniejsi, czyli robotnicy przyjeżdżający do Kuwejtu w celu zarobkowym, Pakistańczycy, Hindusi.

Jest kilka dworców autobusowych. Najważniejszy z nich znajduje się w mieście Kuwejt, przy hotelu Sheraton. Autobusy międzynarodowe przyjeżdżają na dworzec przy wieży telewizyjnej (będącej jednocześnie landmarkiem Kuwejtu).

Kierowcy autobusów są bardzo mili i pomocni. Zdarzało się, że nawet czyścili fotele szmatą zanim usiadłem.

 

Minibusy/shared taxi. (dodaj swoje informacje)

Samochód. Ma go każdy. Od sportowych wozów po wielkie pick-upy i ciężarówki.

Promy/łodzie. Nie ma gdzie. Wyspa należąca do Kuwejtu pełni funkcje militarną.

Pociągi. Brak.

Autostop. Nieznany i niepraktykowany. Jednak często zdarzało się, że samochody same zatrzymywały się, widząc mnie idącego ulicą, a kierowca pytał czy wszystko w porządku (bo jest +50 stopni, a ja idę ulicą, a nie jadę klimatyzowanym samochodem) i czy mnie gdzieś nie podwieźć. Kuwejtczycy są pozornie uczynni, często podwiezienie wiąże się z towarzystwem podwożącego przez następne kilka godzin.

Taksówki. Taksówki są wszędzie. Podjeżdżają pod każdego idącego ulicą i trąbią, dopóki nie machnie się odmawiając ręką.

Rower. (dodaj swoje informacje)

Samolot. (dodaj swoje informacje)

Metro. Brak.

Kraje, do których łatwo się przedostać. Kuwejt graniczy na północy i północnym-zachodzie z Irakiem oraz na południu i południowym-zachodzie z Arabią Saudyjską. Po drugiej stronie Zatoki Perskiej (niesłusznie nazywanej przez miejscowych Zatoką Arabską) znajduje się Iran.

Znasz dobrze Kuwejt?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Michał Jasieński - absolwent Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu w duńskim Aalborgu. Instruktor narciarstwa i snowboardu. Włóczy sie z plecakiem od 17-tego roku życia. Jak najdalej, jak najtaniej i jak najwięcej wrażeń. Stroni zaś od kisielu i sera topionego. Najlepiej czuje sie ze swoim 80-litrowym plecakiem na grzbiecie, plandeką pod pachą i mapa w ręku. Razem z Bratem Szymonem wyznaje zasadę że najlepszy plan to żaden plan.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)