Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Kuwejt - Sezon i pogoda

Pogoda. Kuwejt znajduję się w klimacie zwrotnikowym suchym. Lato jest niezwykle suche i gorące. Odczuwa się to już po wyjściu z lotniska, kiedy to człowiek ma wrażenie, że nagle znalazł się w rozgrzanym piekarniku (często temperatura jest wyższa niż 50 stopni). Zdarzają się opady.

Zimą częste są chłodne burze piaskowe. Należy wtedy zakrywać twarze chustkami i uszczelniać okna, gdyż piach dostaje się dosłownie wszędzie.

 

Sezon. Nie istnieje cos takiego jak sezon, Kuwejt to państwo biznesowe, nie stanowi atrakcji turystycznej samo w sobie. Spotkani biali (czyli potencjalni turyści) to albo biznesmeni, albo inżynierowie, albo wojsko w cywilu.

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze Kuwejt?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Michał Jasieński - absolwent Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu w duńskim Aalborgu. Instruktor narciarstwa i snowboardu. Włóczy sie z plecakiem od 17-tego roku życia. Jak najdalej, jak najtaniej i jak najwięcej wrażeń. Stroni zaś od kisielu i sera topionego. Najlepiej czuje sie ze swoim 80-litrowym plecakiem na grzbiecie, plandeką pod pachą i mapa w ręku. Razem z Bratem Szymonem wyznaje zasadę że najlepszy plan to żaden plan.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)