Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Kuwejt - Ludzie i kultura

Etykieta i zwyczaje. Należy zachowywać się jak w państwie muzułmańskim. Przestrzegać reguł rządzących w świecie islamskim. Obcokrajowców także obowiązuje poszanowanie Ramadanu, a co za tym idzie opanowywanie się od publicznego jedzenia, picia wody i palenia papierosów podczas dnia.

Mieszkańcy. Głównie Arabowie (około połowa to zamknięte kasty Kuwejtczyków), ale także Azjaci i w mniejszym stopniu Persowie.

Przydatne języki. Językiem urzędowym jest arabski, natomiast porozumieć się można bez problemu także w po angielsku.

Święta. Głównym świętem muzułmańskim jest Ramadan (termin według kalendarza księżycowego). Arabowie nie jedzą i nie piją w ciągu dnia, natomiast wieczorami spotykają się w meczetach, odwiedzają rodziny i znajomych by wspólnie biesiadować. Ramadan kończy się świętem Id, w którym dzieci obdarowywane są prezentami, a w sklepach panuje szał kupowania.

Jedzenie. Warto wybrać się na stary souk, w okolice meczetu. Są tam tradycyjne jadłodajnie, które w wieczornych porach są wręcz oblegane przez miejscowych. Można zamówić same specjały, kebaby, tikky i inne wymysły arabskiej kuchni. Do tego słodka herbata i fajka wodna. Je się przy stołach ustawionych na świeżym powietrzu. Często nad głowami rozpyla się specjalnymi przewodami wodę, w celu obniżenia temperatury. Warto poczekać, aż kelnerzy sami zaproponują miejsce do siedzenia. W innym przypadku można omyłkowo zająć miejsce zarezerwowane dla kobiet czy całych rodzin.

Jeśli chodzi o sklepy z żywnością, to dość popularne są Sułtan Market. Żywność częściowo jest dofinansowywana przez rząd.

 

Religia. Religią państwową jest sunnicki islam, ale nie brakuje też szyitów. W zdecydowanej mniejszości znajdują się chrześcijanie, buddyści i hinduiści. W Kuwait City znajduje się kościół chrześcijański, zwany przez polonię „Częstochową”.

Co warto przywieźć na pamiątkę. Baryłkę ropy... Chusty arabskie, wszelkie rękodzieło kultury arabskiej.

Znasz dobrze Kuwejt?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Michał Jasieński - absolwent Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu w duńskim Aalborgu. Instruktor narciarstwa i snowboardu. Włóczy sie z plecakiem od 17-tego roku życia. Jak najdalej, jak najtaniej i jak najwięcej wrażeń. Stroni zaś od kisielu i sera topionego. Najlepiej czuje sie ze swoim 80-litrowym plecakiem na grzbiecie, plandeką pod pachą i mapa w ręku. Razem z Bratem Szymonem wyznaje zasadę że najlepszy plan to żaden plan.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)