Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Jemen - Highlight

Jemen to jeden z najmniej znanych krajów arabskich. Gościnny i ujmujący. Pachnący kadzidłem. O fascynującej architekturze. Kraj surowych gór i pustych plaż. Starożytna Arabia Szczęśliwa, gdzie do dziś mieszkańcy wierni są swoim zwyczajom i tradycyjnym strojom. Tylko tu spotkać można mężczyzn z dżambijją za pasem.

Jemen zaskakuje różnorodnością krajobrazów. Z jednej strony Sana z przepięknym starym miastem i gwarny Aden na wybrzeżu, z drugiej górskie wioski o wciąż żywych wśród mieszkańców obyczajach plemiennych, oazy na pustyni i osady rybackie z tradycyjnymi chatami z trzciny. Podróż po Jemenie, mimo różnych niedogodności, jest nadzwyczajną przygodą.

Gdyby ułożyć listę najbardziej ciekawych i jednocześnie najrzadziej odwiedzanych przez turystów krajów świata, Jemen z pewnością znalazłby się w jej czołówce. Po uliczkach starożytnej Sany, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, wciąż można spacerować, nie napotykając żadnego turysty. 

(Adriana Łada i Błażej Lis)

Autor

Adriana Łada i Błażej Lis - Religioznawca i arabista zainteresowani kulturą arabską. Chętnie podróżują w różne zakątki świata, nie tylko do krajów arabskich. W Polsce z przyjemnością wędrują po Beskidach. W Jemenie spędzili cztery miesiące, mieszkając w sercu starego miasta w Sanie. Swoje wrażenia opisali na stronie www.jemen.ovh.org.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)