Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Iran - Highlight

Iran to kraj, który kojarzy się z egzotyką i perskimi dywanami. To olbrzymi kraj wielkich kontrastów, kraj w którym mieszkają dumni i fascynujący ludzie. Iran nie może być białą plamą w spisie odwiedzonych krajów żadnego podróżnika – tam po prostu trzeba pojechać.

(Marek Pauli)

 

Kraj muzułmański, co stwarza małe problemy w podróżowaniu. W wielu miejscach obowiązuje segregacja płciowa (szczególnie w autobusach miejskich, metrze).

Obowiązkowe jest też nakrycie głowy, długi rękaw i zakryte nogi u kobiet, a u mężczyzn długie spodnie. Całkowity zakaz spożywania i kupna alkoholu, narkotyków (oczywiście legalnie, bo nielegalnie wszystko można, choć nie radzę próbować).

(Czesława Pilch)

Autorzy

Marek Pauli - absolwent turystyki na gdańskiej AWF, pasjonat podróżowania zafascynowany Bliskim Wschodem, autor publikacji prasowych dotyczących tego regionu. Razem z żoną szuka w podróżach wartościowych ludzi i wyjątkowych miejsc, gdzie być może kiedyś będzie warto udać się na emeryturę.

Czesława Pilch - lubi trasy naziemne (Armenia-Iran, Polska-Bałkany-Polska, Ukraina-Mołdawia-Rumunia), w zaliczaniu których nie przeszkadza jej ani mąż, ani dwóch dorosłych synów, ani posada w państwowym przedsiębiorstwie. W Iranie spędziła miesiąc.

Arek Zaremba - lubi podróżować „na dziada” – autostopem i lokalnym transportem, spać w tanich hotelach i jadać w knajpkach dla ubogich. W ten sposób najlepiej poznaje lokalną kulturę. Wybiera rejony gorące i płaskie – tam z plecakiem czuje się najlepiej.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)