Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Iran - Gdzie spać

Chyba każdy podróżujący po Iranie zapamięta niemal idealny, prowadzony przez rodzinę pensjonat w Yazd - „Silk Road Hotel”. To miejsce tanie, wyjątkowe i kompletnie nie ma sensu tracić czasu na szukanie czegokolwiek innego w tym mieście.

W Teheranie polecam hotelik Sa’di (ulica Lalehzar, głównie ze sklepami sprzedającymi artykułu elektryczne). Hoteli jest tani, w miarę czysty, dojazd taksówką z głównego dworca autobusowego to około 20 minut. (MP)

Generalnie hotele polecane przez przewodnik LP są godne uwagi. Spanie w parku jest bezpieczne – wielu Irańczyków rozstawia tam swoje namioty. W przypadku braku miejsca w hotelu, warto pytać o nocleg na dachu lub dziedzińcu. (AZ)

Autorzy

Marek Pauli - absolwent turystyki na gdańskiej AWF, pasjonat podróżowania zafascynowany Bliskim Wschodem, autor publikacji prasowych dotyczących tego regionu. Razem z żoną szuka w podróżach wartościowych ludzi i wyjątkowych miejsc, gdzie być może kiedyś będzie warto udać się na emeryturę.

Czesława Pilch - lubi trasy naziemne (Armenia-Iran, Polska-Bałkany-Polska, Ukraina-Mołdawia-Rumunia), w zaliczaniu których nie przeszkadza jej ani mąż, ani dwóch dorosłych synów, ani posada w państwowym przedsiębiorstwie. W Iranie spędziła miesiąc.

Arek Zaremba - lubi podróżować „na dziada” – autostopem i lokalnym transportem, spać w tanich hotelach i jadać w knajpkach dla ubogich. W ten sposób najlepiej poznaje lokalną kulturę. Wybiera rejony gorące i płaskie – tam z plecakiem czuje się najlepiej.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)