Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Iran - Czego nie warto

Nie warto było jechać do zniszczonego po trzęsieniu ziemi Bam.

Tłumów turystów nie było za to nigdzie. (CP)

Mauzoleum w Soltaniyeh – w opłakanym stanie.

Zanjan i Rasht – nic ciekawego.

Persepolis – dobrze zachowana część jest naprawdę mała… nie spodziewajcie się fajerwerków - ale ze względu na historię raczej warto to odwiedzić.

Co innego z Pasargadae – miejsce wpisane na listę UNESCO. Za dużo trudu trzeba włożyć w dojazd, by zobaczyć kilkumetrowy grób Cyrrusa w kształcie prostopadłościanu z dachem.

Czak Czak to też nic ciekawego – mała kapliczka gdzieś daleko na pustyni, otoczona kilkoma budynkami przeznaczonymi dla pielgrzymów. (AZ)

Unikajcie miejscowości Orumiyeh niedaleko granicy z Turcją, kompletnie szkoda na nią czasu. (MP)

Autorzy

Marek Pauli - absolwent turystyki na gdańskiej AWF, pasjonat podróżowania zafascynowany Bliskim Wschodem, autor publikacji prasowych dotyczących tego regionu. Razem z żoną szuka w podróżach wartościowych ludzi i wyjątkowych miejsc, gdzie być może kiedyś będzie warto udać się na emeryturę.

Czesława Pilch - lubi trasy naziemne (Armenia-Iran, Polska-Bałkany-Polska, Ukraina-Mołdawia-Rumunia), w zaliczaniu których nie przeszkadza jej ani mąż, ani dwóch dorosłych synów, ani posada w państwowym przedsiębiorstwie. W Iranie spędziła miesiąc.

Arek Zaremba - lubi podróżować „na dziada” – autostopem i lokalnym transportem, spać w tanich hotelach i jadać w knajpkach dla ubogich. W ten sposób najlepiej poznaje lokalną kulturę. Wybiera rejony gorące i płaskie – tam z plecakiem czuje się najlepiej.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)