Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Wietnam - Transport i poruszanie się po kraju

Wyświetla nowości od 5 do 8 ze wszystkich 12
Promy/łodzie

W Wietnamie jest relatywnie mało promów i łodzi. Większość transportu odbywa się lądem, ale jest kilka miejsc gdzie można skorzystać z tej atrakcji.

HaLong – można wynająć łódź na kurs po zatoce Ha Long. Koszty są jednak wysokie i lepiej skorzystać z wycieczki oferowanej przez biuro w Hanoi lub Ha Long City.

Ha Long–Hai Phong – kursuje regularnie statek. Wspaniała podróż w większości z lokalnymi. Koszt biletu to około 6 USD, wspaniałe widoki zatoki Ha Long oraz industrialnej części Wietnamu (stocznie, porty).

Saigon–Vung Tau – kursuje prom. Vung Tau jest kurortem nadmorskim w okolicach Sajgonu, jednak ilość kiczu i brudna woda nie stawiają go na pierwszymi miejscu w rankingu wartych obejrzenia. Wycieczka będzie ciekawa dla miłośników oglądania industriali (podróż odbywa się wzdłuż portów, terenów dokowych i stref przemysłowych).

Chau Doc–Phnom Penh (Kambodża) – wspaniała alternatywa do podróży lądem. Do Chau Doc można się dostać z największego miasta delty, Can Tho – podróż zajmie niecałe trzy godziny i powinna kosztować około 3 USD. Bilety na prom można kupić na nadbrzeżu lub w hotelach i agencjach na mieście.

(MR)
Pociągi

Linie Kolejowe to właściwie cztery odcinki:
- Sajgon–Hanoi (ekspresem 36 godzin!)
- Hanoi–Hai Phong (6 godzin)
- Hanoi–Lang Son (5 godzin), granica z Chinami, kierunek na Kanton
- Hanoi–Lao Cai (10 godzin), granica z Chinami, kierunek na Junan

Pociągi są dużo bardziej bezpiecznie. Cena biletu zależy od klasy pociągu i rodzaju miejsca (hard seat, soft seat, hard bed, soft bed, VIP bed). Warto kupować bilety wcześniej – bo zazwyczaj zakup biletu w ostatnim momencie jest niemożliwy.

(MR)
Autostop

Nie jest popularny ani wśród miejscowych, ani wśród turystów. Prawdopodobnie dlatego, że Wietnam to kraj jednośladów i mało kto ma samochód, a branie autostopowicza na motor już obładowany4-osobową rodziną i zaszlachtowanym wieprzem nie jest pewnie zbyt proste.

(TR)
Taksówki

(dodaj swoje informacje)

Wyświetla nowości od 5 do 8 ze wszystkich 12

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)