Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Wietnam - Sezon i pogoda

Wyświetla nowości od 1 do 3 ze wszystkich 5
Pogoda

Wietnam Północny (cztery pory roku – podobny układ jak w Polsce). Wiosna i jesień są najlepsze. Jest wtedy najmniej wilgotno, temperatura waha się w okolicach 20-28 stopni. Lato – gorące i wilgotne. Temperatury dochodzą do 40 stopni, a wilgotność potrafi przekroczyć 100%. Zima – zimna i wilgotna. Temperatury w Hanoi spadają do 10 stopni, a w rejonach górskich do zera. Przy wilgotności 90% jest naprawdę chłodno!

Wietnam Południowy (dwie pory roku). Pora Sucha – od grudnia do maja. Gorąco, ale relatywnie sucho (ok. 50% wilgotności). Bardzo mało opadów. Polecam ten okres! Pora deszczowa – od czerwca do listopada. Od lipca do października deszcz pada praktycznie codziennie. Przy odrobinie szczęścia może być nieco więcej dni bez deszczu.

(MR)

Niezależnie od tego, jak wiele myśli kłębi się w twojej głowie, gdy wychodzisz z samolotu na lotnisku w Hanoi, czy też Ho Chi Minh City (Sajgonie), wszystkie momentalnie ustępują jednemu doznaniu – powietrze zaczyna „być”, zyskuje masę, staje się ciężkie, lepi się do skóry i wdziera do płuc, zapierając dech w piersiach.

Bez obaw – szybko można się do tego przyzwyczaić (a nawet, jak niektórzy, polubić ten stan). Jednak wybierając się do Wietnamu należy mieć na uwadze nie tylko temperaturę i poziom opadów, ale i właśnie bardzo wysoką wilgotność powietrza. Sprawia ona, że przy 30 st. C możemy zdychać jak przy 45, a, zdawałoby się, stosunkowo ciepła zima na północy kraju (temperatura spada do ok. 10 st. C powyżej zera) da w kość bardziej niż styczniowa piździawica w Kieleckiem.

Każdy okres jest równie dobry na odwiedzenie Wietnamu, bo, po pierwsze – o każdej porze roku zobaczymy inną, ale równie ciekawą odsłonę tego kraju, a po drugie – ze względu na jego „południkowe” położenie, klimat jest bardzo zróżnicowany i gdy w jednym regionie jest deszczowo i chłodno, gdzie indziej możemy wylegiwać się na plaży i rozkoszować słońcem.

Niemniej jednak, bardzo uogólniając, północ Wietnamu, ze względu na chłodną i deszczową zimę, najlepiej zobaczyć od kwietnia do października. Na południu natomiast, gdzie klimat jest łagodniejszy i bardziej stabilny, można podróżować przez cały rok, aczkolwiek należy pamiętać, że na okres od maja do października przypada pora deszczowa. Charakteryzuje się ona prawie codziennymi ulewami, bardzo silnymi ale krótkotrwałymi, zazwyczaj wieczorem – tu już każdy musi się zastanowić, czy przy wysokich temperaturach, kiedy człowiek tak czy siak jest mokry od potu, taki codzienny prysznic nie jest może bardziej błogosławieństwem niż przekleństwem.

(TR)
Sezon

Sezony turystyczne to przede wszystkim grudzień-marzec. Szczytem sezonu jest styczeń-luty, kiedy do Wietnamu przyjeżdżają tysiące ziomków na Święta. Naprawdę jest ciasno i tłoczno!

Najlepszy okres to zdecydowanie marzec-maj oraz październik-grudzień.

(MR)
Wyświetla nowości od 1 do 3 ze wszystkich 5

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)