Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Wietnam - Ludzie i kultura

Wyświetla nowości od 1 do 3 ze wszystkich 8
Etykieta i zwyczaje

Najważniejszy narodowy sport Wietnamczyków to bicie rekordu na największy absurd na dwóch kółkach (6 osób na jednym skuterze, martwy wół na tylnym siedzeniu skutera, lodówka z zamrażarką na tylnym siedzeniu skutera, 50 kur w klatce na tylnym siedzeniu skutera, 6 osób plus wół plus lodówka z zamrażarką plus 50 kur na jednym skuterze etc.) – to wszystko przybyszowi z Polski (nawet ze stolicy) może wydawać się źródłem śmiertelnego zagrożenia. Nic bardziej mylnego (przeczytaj sekcję Na Co Uważać / Ruch drogowy).

(TR)

Ludzie są weseli i gościnni. Nie obowiązuje praktycznie żadna etykieta, a ilość kulturowych „do’s and don’ts” jest doprawdy niewielka. Odkąd Wietnam zaczął rozwijać się ekonomicznie i postawił na rozwój turystyki, wiele się zmieniło. Turyści z Europy nie stanowią już takiej atrakcji jak kiedyś, chociaż na prowincji nadal można spotkać się z żywym zainteresowaniem. Będąc w Wietnamie trzeba przygotować się na gościnność, która szybko potrafi przerodzić się w natręctwo. Wietnam to również cały czas kraj gdzie cena wielu usług i towarów jest negocjowalna. Warto pamiętać o tym i poznać lokalne ceny i zawsze być gotowym na targowanie się.

Co budzi zdziwienie? Brak dystansu w kontaktach – ludzie są blisko siebie. Chociaż istnieje raczej podział na kobiecy i męski świat (raczej przyjemny niż restrykcyjny). Nie należy się dziwić widząc dwóch mężczyzn idących za rękę, poklepujących się, itp. – ale czułości te nie są za daleko posunięte.

(MR)
Mieszkańcy

(dodaj swoje informacje)

Wyświetla nowości od 1 do 3 ze wszystkich 8

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)