Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Wietnam - Highlight

Wietnam dzieli się kulturowo i geograficznie na Wietnam Północny i Południowy – obie części różnią się bardzo wieloma rzeczami: językiem, kulturą, historią, kuchnią oraz pogodą i klimatem. Inni ludzie są na południu, inni na północy.

To kraj pełen kontrastów. Mocno zaludnione delty i pas wzdłuż wybrzeża kontrastuje z obszarami górskimi, gdzie można poczuć się jak na odludziu. Sajgon (Miasto Ho Chi Minh) jest pełen energii, kolorów, zabawy. Hanoi z kolei jest miastem o bardzo zapyziałym i prowincjonalnym charakterze. Ale większość Wietnamczyków mieszka na wsi – i tam właśnie ukryty jest cały urok tego kraju.

Wietnam jest wspaniałym miejscem dla każdego. Pełen oszałamiającej przyrody, pięknych plaż, dżungli. Naszpikowany architekturą kolonialną, a także pozostałościami Cesarstwa Wietnamu oraz świątyniami, których genealogia sięga czasów potęgi Państwa Angkoru. W Wietnamie oprócz Wietnamczyków mieszka ponad 50 innych grup narodowościowych.

(Maciej Ryczko)

Autorzy

Maciek Ryczko - Polak w Wietnamie - tak po prostu www.sajgonek.blogspot.com. Prowadzi firmę ułatwiającą uzyskanie wietnamskiej wizy on-line - www.polviet.com.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)