Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Wietnam - Co warto

Wyświetla nowości od 17 do 23 ze wszystkich 23
Adventure

Polecam wynajęcie albo nawet zakup motoru i poznawanie Wietnamu z perspektywy dwóch kółek. Wypad na kultowym w Wietnamie Minsku w góry na północ od Hanoi nie jest już może pionierską wyprawą, ale cały czas to niezapomniane przeżycie. To, co najbardziej warto zrobić w Wietnamie to zejść z głównych szlaków, podróżować na własną rękę, nie dać się omamić ofertom zorganizowanych wycieczek i trekkingów. Tylko wtedy zobaczymy (w miarę) autentyczny Wietnam, a nie iluzję stworzoną na potrzeby turystów.

(TR)
Plaże i wyspy

(dodaj swoje informacje)

Kluby i imprezy

(dodaj swoje informacje)

Odpoczynek

(dodaj swoje informacje)

Zakupy

(dodaj swoje informacje)

Komu się spodoba

Możnaby chyba zaryzykować twierdzenie, że Wietnam ma coś do zaoferowania każdemu. Można odbyć tu zarówno luksusową podróż w stylu kolonialnym, jak i leżeć dwa tygodnie na jednej plaży i zajadać się świeżymi owocami morza, czy też wybrać się samemu z plecakiem w góry i spać w wioskach mniejszości etnicznych. Wszystko zależy od podejścia.

(TR)

Na pewno spodoba się tym których pociąga Azja. Szczególnie ta Azja nieco dzika i pierwotna. Kraj pełen egzotyki i typowej dla tego regionu dezorganizacji. Z pewnością można oczekiwać wielu wrażeń, zmian planów, niespodziewanych historii związanych z pobytem w zwykłych miejscach. Tu cały czas wszystko jest na potem i zawsze inaczej niż powinno być. Raj dla fotografów – chyba najbardziej kolorowy kraj w regionie. Zapierająca dech kakofonia kolorów wietnamskich miast oraz pejzaże przyrody – fantastyczne zdjęcia.
 
Polecam fanom podróży kulinarnych. Wietnam pełen jest egzotycznych potraw – a każdy region ma własne smakołyki. Kuchnia wietnamska jest bardzo prosta, ale zarazem smaczna i niesamowicie lekkostrawna. Widoczne są wpływy kulinarne południowych Chin – szczególnie Kantonu oraz Kambodży i Francji. Najlepsze potrawy można zjeść tylko w lokalnych miejscach, z których większość nie figuruje w żadnym przewodniku. Dyskusje na temat wyższości kuchni z różnych regionów Wietnamu należą do tradycyjnych tematów poruszanych w każdej knajpie.

Dzieci i emeryci raczej nie będą zachwyceni Wietnamem. Nie jest to cały czas mekka dla podróży o wysokim standardzie. Plażowiczom i nurkom polecam raczej Tajlandię – choć ostatnio pojawia się coraz więcej miejsc do plażowania i nurkowania.
 
Turystyka trekkingowa i wyczynowa jest w powijakach, ale można znaleźć obecnie coraz więcej atrakcji typu kajaki, rafting, trekking w dżungli, paralotnie, nurkowanie, itp.

(MR)
Wyświetla nowości od 17 do 23 ze wszystkich 23

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)