Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Wietnam - Co warto

Wyświetla nowości od 9 do 16 ze wszystkich 23
Miasta

Sapa/Lao Cai – Dawny kolonialny kurort wymyślony przez Francuzów. Wspaniałe miejsce w górach. Zachowana kolonialna architektura. Miasto zasiedlone przez Wietnamczyków z nizin ma cały czas klimat górski czego dowodem są licznie pojawiający się w mieście przedstawiciele mniejszości górskich zamieszkujących okoliczne wsie. Dobre miejsce na wypady po górach i wioskach etnicznych. Warto wypożyczyć jeepa lub radzieckiego łazika na taką wyprawę. Odważnym polecam wyprawę po górach no motorze (lepiej z przewodnikiem niż samemu). Do wyboru jest sporo motorów terenowych, chociaż lokalną atrakcją jest awaryjny i głośny motor Miński – popularny w górskich terenach Wietnamu ze względu na swoją niewygórowaną cenę i tanie części zamienne. Dobre miejsce do wyprawy pieszej na Fan Si Pan (2–3 dni).

(MR)
Przyroda

Ha Long – zatoka 1000 wysp. Nie do opisania, po prostu trzeba pojechać . Najtaniej z biura w pakiecie („big group”), najlepiej w „small group” na statku kolonialnym „ONE DAY ONE NIGHT TOUR”.

(MR)
Zwiedzanie

Klasyczne atrakcje (Sapa, Ha Long, Hanoi, Hue, DMZ, Hoi An, My Son, Sajgon, delta Mekongu) warto zobaczyć jako pewną bazę, ale bez sensu jest się do nich ograniczać. Zresztą nawet turystyczne miejsca można zwiedzać na swój sposób.

(TR)
Kultura

(dodaj swoje informacje)

Jedzenie

Warto wybrać się do Wietnamu tylko dla samych przeżyć kulinarnych; próbować jak najwięcej i pamiętać, że każdy region ma do zaoferowania coś innego, więc nie warto się ograniczać do kilku znanych potraw.

(TR)
Sport i nurkowanie

(dodaj swoje informacje)

Trekking

(dodaj swoje informacje)

Freak show

(dodaj swoje informacje)

Wyświetla nowości od 9 do 16 ze wszystkich 23

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)