Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Uzbekistan - Highlight

Kraj dla tych, którzy chcą posmakować Azji, poczuć „klimat” Jedwabnego Szlaku i bogatej historii tej części świata. Uzbekistan spodoba się też lubiącym odrobinę wygody, bo baza turystyczna prężnie się rozwija. Z tego samego powodu staje się chyba powoli coraz mniej atrakcyjny dla backpackerów - ceny za noclegi idą w górę, tak samo transport. Można spotkać dużo wycieczek zorganizowanych. Dzieci zaczynają już wołać „Photo! One dolar!”... (Mateusz Pilch)

Uzbekistan to relikty burzliwej historii władcy Timura zwanego Tamerlanem i handlu na Jedwabym Szlaku, głównie zapisane w zabytkach architektury. Wielkie medresy, bogato zdobione mozaikami meczety i fortece na pewno spodobają się nawet tym, którzy nie przepadają za zwiedzaniem miast. (Marta Rękas)

Autorzy

Mateusz Pilch - z wykształcenia wschodoznawca - specjalista od krajów Azji Środkowej, wielki miłośnik tego rejonu świata oraz gór, wina, przygód i borówki amerykańskiej. Nie znosi marudzenia i pesymistycznego nastawienia.

  Marta Rękas - lublinianka, studentka SGH; swoje dwie pasje – podróżowanie i góry stara się łączyć w wyprawach w dalekie: odwiedziła kraje Azji Centralnej, spędziła ponad trzy miesiące w północnej Kanadzie i na Alasce. Jej szlaki górskie prowadziły od naszych sielskich Beskidów  przez rumuńskie Karpaty, kanadyjskie Góry Skaliste, góry Alaski, pasma Ałtaju, Tien-Szanu i Pamiru. W ubiegłym roku stanęła na szczycie Piku Niepodległości (7134 m n.p.m.); w wolnym czasie oddaje się lekturze książki podróżniczej przy akompaniamencie dobrego, rockowego grania.

   Dodaj swoje informacje o tym kraju

   Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   TypoScript object not found (lib.small_login)