Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki.
Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.

Etykieta i zwyczaje. Wszystko jest podporządkowane religii. (Przeczytaj nasz poradnik jak zachowywać się w krajacg buddyjskich)
Mieszkańcy. Barwni, życzliwi. Zaskoczyło nas zaufanie. Kilkukrotnie spotkaliśmy się z prośbą o przesłanie zdjęć Dalajlamy i wypowiedzi anty-chińskie. I nie były to tylko uwagi, ale dyskusje w które nas wciągano.
Przydatne języki. Niemiecki i angielski to języki które się przydają. Nie trzeba ich znać perfect, bo mało kto zna więcej niż kilka słów.
Święta. (dodaj swoje informacje)
Jedzenie. Uboga kuchnia tybetańska, dużo bardziej różnorodna chińska. W Lhasie jest dużo restauracji serwujących kuchnię europejską i amerykańską. W nich ceny są też europejskie.
W barach tybetańskich potrawy są mało wyszukane: najczęściej ryż lub makaron z warzywami i kawałkami mięsa, zupy typu bulion, rosół. Na śniadanie bułki na parze nadziewane mięsem, które można kupić wszędzie, od razu po upieczeniu.
Po Cha - Słynna herbata z masłem z mleka jaka – trzeba spróbować. Lekko słona, gęsta zawiesina. Niestety na dłuższą metę nie do zniesienia. Tybetańczycy są gościnni i po upiciu dwóch łyków z kubka od razu dolewają do pełna. Trzeba zacisnąć zęby.
Herbata bywa też w wersji lżejszej (typowa dla turystów i podróżników), na słodko. Smakuje trochę jak nasza bawarka.
Dania z patyka. Mięso lub kiełbaska smażone i podawane jak szaszłyk na patyku. Dostępne wieczorami na każdym kroku.
Religia. Buddyzm w najciekawszej formie.
Co warto przywieźć na pamiątkę. Młynek modlitewny to rzecz typowa w Himalajach i nigdzie poza nimi.
Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.
| Ostatnie postyAzjaO AZJI / INNE KRAJE | ||||
|---|---|---|---|---|
| Temat | Ostatni post | |||
|
Indonezja 2012
Azja / O AZJI / INNE KRAJE
|
2012-05-03 11:26 przezmistyy |
|||
|
gdzie spać SINGAPUR
Azja / O AZJI / INNE KRAJE
|
2012-05-03 10:24 przezmistyy |
|||
|
Filipiny - samoloty i statki, czyli jak podróżować pomiędzy wyspami.
Azja / O AZJI / INNE KRAJE
|
2012-03-14 05:09 przezrajscy2012 |
|||
|
Filipiny - co warto zobaczyć?
Azja / O AZJI / INNE KRAJE
|
2012-02-28 08:17 przezrajscy2012 |
|||
|
Wydatki i koszty 26 dniowego pobytu w Birmie (poczatek 2012)
Azja / O AZJI / INNE KRAJE
|
2012-02-27 08:18 przezazymutwschod |
|||
|
Birma 2011 - relacja
Azja / O AZJI / INNE KRAJE
|
2012-02-16 12:51 przezentourager |
|||
|
Filipiny - aktualne ceny, luty 2012
Azja / O AZJI / INNE KRAJE
|
2012-02-09 08:58 przezrajscy2012 |
|||
|
PACYFIK - wyprawa
Azja / O AZJI / INNE KRAJE
|
2012-02-04 19:58 przezwrozka-zebuszka |
|||
|
Przed podróżą w Pamir
Azja / O AZJI / INNE KRAJE
|
2012-01-11 16:48 przezluiggii63 |
|||
|
Wiza Tadzykistan
Azja / O AZJI / INNE KRAJE
|
2011-11-28 16:44 przezbeatrixja |
|||