Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Tybet - Ludzie i kultura

Etykieta i zwyczaje. Wszystko jest podporządkowane religii. (Przeczytaj nasz poradnik jak zachowywać się w krajacg buddyjskich)

Mieszkańcy. Barwni, życzliwi. Zaskoczyło nas zaufanie. Kilkukrotnie spotkaliśmy się z prośbą o przesłanie zdjęć Dalajlamy i wypowiedzi anty-chińskie. I nie były to tylko uwagi, ale dyskusje w które nas wciągano.

Przydatne języki. Niemiecki i angielski to języki które się przydają. Nie trzeba ich znać perfect, bo mało kto zna więcej niż kilka słów.

Święta. (dodaj swoje informacje)

Jedzenie. Uboga kuchnia tybetańska, dużo bardziej różnorodna chińska. W Lhasie jest dużo restauracji serwujących kuchnię europejską i amerykańską. W nich ceny są też europejskie.

W barach tybetańskich potrawy są mało wyszukane: najczęściej ryż lub makaron z warzywami i kawałkami mięsa, zupy typu bulion, rosół. Na śniadanie bułki na parze nadziewane mięsem, które można kupić wszędzie, od razu po upieczeniu.

Po Cha - Słynna herbata z masłem z mleka jaka – trzeba spróbować. Lekko słona, gęsta zawiesina. Niestety na dłuższą metę nie do zniesienia. Tybetańczycy są gościnni i po upiciu dwóch łyków z kubka od razu dolewają do pełna. Trzeba zacisnąć zęby.

Herbata bywa też w wersji lżejszej (typowa dla turystów i podróżników), na słodko. Smakuje trochę jak nasza bawarka.

Dania z patyka. Mięso lub kiełbaska  smażone i podawane jak szaszłyk na patyku. Dostępne wieczorami na każdym kroku.

 

Religia. Buddyzm w najciekawszej formie.

Co warto przywieźć na pamiątkę. Młynek modlitewny to rzecz typowa w Himalajach i nigdzie poza nimi.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)