Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Tajwan - Sezon i pogoda

Pogoda. Jesień i wiosna to pory ciepłe. Jest to najlepszy okres na podróżowanie po wyspie, szczególnie na wyprawy górskie. Zimą (grudzień-luty), ze względu na dużą wilgotność powietrza, niskie temperatury (8-10°C) są bardzo odczuwalne. Zdarzają się wtedy także częste opady rzęsistego deszczu. W mieszkaniach nie ma ogrzewania.

Lata są upalne (czerwiec-wrzesień). Wtedy to wyspę nawiedzają tajfuny z gwałtownymi opadami deszczu. W lecie, podczas słonecznego dnia, zdarzają się krótkotrwałe burze z ulewą, po których jednak nie odczuwa się ochłodzenia. (MK)

 

Sezon. Mimo upalnego lata, najwięcej turystów przybywa na Tajwan właśnie w tym sezonie. Aby uniknąć natłoku i skorzystać z dobrej pogody, najlepszym okresem na podróżowanie jest październik, listopad, marzec lub kwiecień. (MK)

Luty to czas ruchomego Chińskiego Nowego Roku. Ceny idą w góry i ilość ludzi na metr kwadratowy zdecydowanie się zwiększa. Podobnie jest także podczas innych świąt.

Jeżeli chodzi o „atrakcje turystyczne”, w większości przypadków istnieje ten sam schemat: główne szlaki są zatłoczone, ale jak zdecydujecie się obrać mniej uczęszczaną drogę to okazuje się, że jesteście praktycznie sami i możecie naprawdę poczuć i odkryć to miejsce. (RK)

 

Aktualna pogoda.

Znasz dobrze Tajwan?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Magda Krasuska - absolwentka kulturoznawstwa Dalekiego Wschodu. Niespokojny duch, który ciągle szuka swojego miejsca na ziemi. Miłośniczka podróży, wspinaczek górskich i zdobywania nowych doświadczeń. Otwarta, z pozytywnym nastawieniem do świata. Twierdzi, że największą wartością danego miejsca są jego mieszkańcy.

Rafał Kozicki - od kwietnia 2006 roku (z kilkoma przerwami) mieszka na Tajwanie. Zaczęło się od praktyki studenckiej, a skończyło na zatrudnieniu. Wyspa przyciągnęła go swoją różnorodnością. Ciągle odkrywa nowe strony języka chińskiego. Oprócz tego... na wyspę przyciąga brak zimy!

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)